Fakty i opinie

stat

Wiatr przewrócił 60-metrowy maszt komunikacyjny


Choć mocny wiatr, który przez cały piątek wiał na Pomorzu nie wyrządził dużych szkód w Trójmieście (poza połamaniem dwóch drzew), to jego skutki odczuli m.in. słuchacze Radia Kaszebe. Jego sygnał był emitowany z 60-metrowego masztu telekomunikacyjnego znajdującego się w Rekowie Górnym koło Redy. Maszt runął w piątek wieczorem.Czy odczuła(e)ś skutki piątkowego wiatru?

tak, i to dość poważnie 20%
tak, ale w minimalnym stopniu 35%
nie, w ogóle 45%
zakończona Łącznie głosów: 1031
"Z przykrością informujemy, że w wyniku silnych podmuchów wiatru przewrócił się maszt w Rekowie Górnym, z którego Radio Kaszebe emitowało sygnał na 98,9MHz. Obiekt był obsługiwany przez spółkę Emitel. Emisja zostaje wstrzymana do odwołania. Zachęcamy do słuchania na 92,3 i 90,1 MHz lub w Internecie" - napisali pracownicy radia na profilu facebookowym rozgłośni.

Bezpośrednią przyczyną zawalenia się masztu było najprawdopodobniej zerwanie jednej ze stalowych lin, będących odciągiem 60-metrowej konstrukcji. Przyczyny zostaną jednak ustalone przez powiatowy inspektor nadzoru budowlanego z Pucka, kóry był już na miejscu zdarzenia.

Radiokomunikacyjne Centrum Odbiorcze w Rekowie działa od 1970 r. Powstało jako jedna z podstacji stacji brzegowej "Gdynia-Radio". Przez ponad 30 lat stację tę wykorzystywano na potrzeby komunikacji morskiej. W 2003 r. większość masztów została zdemontowana, a te pozostałe zaczęły pełnić inne, m.in. komercyjne funkcje.

Opinie (141) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.