Fakty i opinie

stat

Wiecha na biurowcu w Oliwie

Do biurowca Olivia Gate przy al. Grunwaldzkiej pierwsi najemcy wprowadzą się jesienią.
Do biurowca Olivia Gate przy al. Grunwaldzkiej pierwsi najemcy wprowadzą się jesienią. fot. Piotr Pędziszewski/trojmiasto.pl

Nad pierwszym biurowcem Olivia Business Centre właśnie zawisła wiecha, a jego deweloper już przygotowuje się do budowy kolejnego.Na pierwszym planie biurowiec Olivia Gate, zaraz za nim - Olivia Point. Wszystkie budynki Olivia Business Centre mają powstać do 2017 r.
Na pierwszym planie biurowiec Olivia Gate, zaraz za nim - Olivia Point. Wszystkie budynki Olivia Business Centre mają powstać do 2017 r. mat. prasowe
Budowa biurowca Olivia Gate przy al. Grunwaldzkiej zobacz na mapie Gdańska w Oliwie ruszyła w lipcu ub.r.. Po dziesięciu miesiącach prac konstrukcja osiągnęła swój najwyższy punkt, co dla budowlańców jest okazją do zawieszenia tradycyjnej wiechy, a dla dewelopera szansą na pochwalenie się. Nie tylko tempem prac.

- Na kilka miesięcy przed zakończeniem budowy mamy najemców na 80 proc. powierzchni w tym budynku, a listy intencyjne na pozostałą część - informuje Agnieszka Popławska z firmy TPS, która jest deweloperem kompleksu Olivia Business Centre.

Dowodem na rozwój miasta są przede wszystkim nowe:

biurowce, czyli miejsca pracy dla kadr 24%
zakłady przemysłowe, dające pracę różnego rodzaju pracownikom 35%
instytucje kultury, bo pokazują wzrost zamożności społeczeństwa 9%
drogi, ułatwiające komunikację 32%
zakończona Łącznie głosów: 588
Choć dziś biurowiec to tylko betonowy szkielet, najemcy mają się wprowadzić do niego już jesienią tego roku. Deweloper nie zdradza na razie z kim podpisał umowy najmu, informuje jedynie, że chodzi o "kilka dużych firm".

W siedmiopiętrowym budynku Olivia Gate znajdzie się 18 tys. m kw. powierzchni najmu, czyli mniej więcej tyle, ile w 16-piętrowym Zieleniaku. Za fasadami od strony al. Grunwaldzkiej i Hali Olivia znajdzie się m.in. wewnętrzne atrium z fontanną, ławeczkami i starannie zaplanowaną zielenią. Najemcy nie powinni narzekać na brak miejsc parkingowych, bo w podziemiach będzie ich 420 oraz kilkaset wokół posesji. Na parterze zlokalizowano powierzchnie usługowe, m.in. banki, sklepy, restaurację i pralnię.

Olivia Gate to pierwszy z siedmiu biurowców, które do 2017 roku wspólnie utworzą kompleks Olivia Business Centre. Choć deweloper nie potwierdza tego oficjalnie, z naszych informacji wynika, że - zachęcony sukcesem Olivia Gate - TPS już złożył wniosek o pozwolenie na budowę kolejnego biurowca. Prace przy wznoszeniu Olivia Point miałby ruszyć jeszcze w tym roku.

Tak powstaje biurowiec Olivia Gate w Oliwie.

Opinie (103) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.