Fakty i opinie

Większe obostrzenia na Pomorzu od 13 marca

Liczba zachorowań na 100 tys. mieszkańców w poszczególnych województwach. Pomorskie jest pod tym względem na drugim miejscu.
Liczba zachorowań na 100 tys. mieszkańców w poszczególnych województwach. Pomorskie jest pod tym względem na drugim miejscu. materiały prasowe

Od soboty, 13.03.2021 r., nastąpi zaostrzenie przepisów pandemicznych na terenie województwa pomorskiego - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Nastąpi zamknięcie basenów, hoteli, ograniczenie działalności galerii handlowych. Klasy 1-3 przejdą na hybrydowy tryb nauki. Wstępnie obostrzenia mają obowiązywać przez tydzień.Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

Pobierz aplikację: Android | iPhone


Jak oceniasz wprowadzenie ograniczeń?

są zrozumiałe, bo jest dużo zachorowań 13%
są potrzebne, ale dlaczego zaczną obowiązywać dopiero za tydzień? 24%
nie sądzę, żeby te ograniczenia w czymś pomogły 63%
zakończona Łącznie głosów: 13548
- Cały czas mamy do czynienia z rosnącym trendem liczby zachorowań. Z tygodnia na tydzień liczba zakażeń zwiększa się o 1/3. Średnia przekroczyła 11,6 tys. zakażeń dziennie - mówi minister zdrowia Adam Niedzielski.
W województwie pomorskim średnia dzienna liczba zachorowań wynosi 44,6 na 100 tys. mieszkańców. To drugi najwyższy wynik w Polsce po województwie warmińsko-mazurskim - 57,4. Średnia krajowa waha się na poziomie 30 zachorowań na 100 tys. mieszkańców.

- Analizujemy sytuację na poziomie poszczególnych regionów. Oba województwa z najwyższą liczbą zakażeń charakteryzują się dużą trafnością badań - mówi Niedzielski. - Prowadzimy monitoring mutacji odpowiedzialnych obecnie za rozwijanie się pandemii. Udział mutacji brytyjskiej wynosił w styczniu 5 proc., w lutym było to 10 proc. a w tej chwili ten udział systematycznie rośnie - za ostatnie 21 dni jest to blisko 25 proc.
To wszystko sprawia, że podjęta została decyzja o wycofaniu poluzowań na Pomorzu.

Obostrzenia na Pomorzu od 13 marca:

  • zamknięcie hoteli,
  • ograniczona działalność galerii handlowych,
  • kina, teatry, galerie sztuki ponownie zamknięte,
  • baseny, sauny, solaria i obiekty sportowe ponownie zamknięte,
  • hybrydowe nauczanie w klasach 1-3 (jedna grupa tydzień nauki w szkole, druga w domu).
materiały prasowe

Opinie wybrane


wszystkie opinie (1424)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »