Fakty i opinie

stat

Wielkie śmieciobranie i biletów dawanie w Gdańsku

Kilkuset gdańszczan przyszło w sobotę przed Teatr Wybrzeże, by wymienić makulaturę, szkło i stary sprzęt na bilety do trójmiejskich instytucji kulturalnych. Brawo - zarówno dla pomysłodawców akcji, jak i uczestników!
Kilkuset gdańszczan przyszło w sobotę przed Teatr Wybrzeże, by wymienić makulaturę, szkło i stary sprzęt na bilety do trójmiejskich instytucji kulturalnych. Brawo - zarówno dla pomysłodawców akcji, jak i uczestników! fot. Łukasz Unterschuetz/trojmiasto.pl

Setki gdańszczan pozbyło się w samym centrum miasta swoich śmieci i zalegających w piwnicach gratów. Wszystko legalnie i w ramach ekologicznej akcji "Zamień odpady na kulturalne wypady". Za odpady można było dostać wejściówki na trójmiejskie imprezy.Jak oceniasz takie akcje?

są świetne, dzięki nim ludzie uczą się właściwych zachowań

72%

mają sens tylko jako częśc większej kampanii zachowań ekologicznych

15%

to pokazówki, które nic nie dają poza chwilowym zainteresowaniem mediów

13%
Targ Węglowy w sobotnie przedpołudnie wyglądał niezwykle. W kilkusetmetrowej kolejce do wielkich metalowych kontenerów ustawił się tłum gdańszczan obładowanych pękającymi w szwach worami z przeróżnymi... śmieciami.

- Wszystko wymieniamy na wejściówki, m.in. do kina, teatru, opery czy na koncerty. Mieszkańcy spędzą kulturalnie czas, a przy okazji dołożą swoje trzy grosze do ochrony środowiska, bo posegregowane odpady trafią do recyklingu - wyjaśniał Dominik Dobrowolski, pomysłodawca akcji "Zamień odpady na kulturalne wypady".

Największą popularnością cieszyły się zużyte baterie, plastikowe butelki i makulatura. Byli tacy, którzy przywieźli jej całą przyczepę. Inni podjeżdżali samochodami i wyciągali z bagażników stare telewizory, monitory, odkurzacze i magnetofony.

- Przyniosłam papiery i plastik, które gromadziłam od jakiegoś czasu, bo na moim osiedlu nie ma pojemników do segregacji odpadów. Przyszłabym tutaj, nawet gdyby nie rozdawano w zamian wejściówek - tłumaczyła pani Ania, studentka z Gdańska.

Następna akcja "Zamień odpady na kulturalne wypady" odbędzie się prawdopodobnie za rok.

Zobacz, co gdańszczanie przynieśli, by dostać w zamian wejściówki do kin, teatrów, muzeum i na koncerty.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (116)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.