Fakty i opinie

Wieloryb odwiedził gdyńskich marynarzy

Najnowszy artukuł na ten temat

Uwolniono wieloryba, który zaplątał się w sieci na Westerplatte


Wszystko wskazuje na to, że do portu w Gdyni zobacz na mapie Gdańska wpłynął wieloryb. Ssaka wypatrzyli marynarze.Załoga fregaty rakietowej ORP "Kościuszko", podczas piątkowego treningu w manewrowaniu łodzią motorową, zauważyła pływającego przy powierzchni ssaka morskiego. Nagrany przez marynarzy materiał filmowy przekazano specjalistom ze Stacji Morskiej w Helu, którzy po wstępnych oględzinach ocenili, że jest to mały wieloryb. Nagranie pojawiło się w mediach społecznościowych.

Każdy kto zobaczy zagubionego wieloryba, proszony jest o pilny kontakt ze Stacją Morską w Helu.Przypomnijmy, że w sierpniu zeszłego roku ciało martwego wieloryba - finwalla znaleziono przy plaży w Stegnie. Na miejsce pojechali naukowcy ze stacji morskiej w Helu, którzy zadecydowali o odholowaniu szczątków walenia, które znajdowały się około stu metrów od brzegu.

Wieloryb w Morzu Bałtyckim to anomalia. Wcześniej żywego ssaka w polskich wodach widziano w lipcu 2007 roku. Wcześniejsze doniesienia o obecności tego stworzenia w naszym rejonie pochodzą z lat... 1930, 1899 i 1874, co tylko pokazuje, jaką wagę naukowcy przykładają do badań, które mogą obecnie prowadzić.

Opinie (88) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.