Fakty i opinie

stat

Wieszak ciepła stanął w Gdyni

Pierwsze ubrania i obuwie dla potrzebujących już czekają.
Pierwsze ubrania i obuwie dla potrzebujących już czekają. mat. prasowe

Wprawdzie temperatura powietrza jest coraz wyższa, ale dla osób spędzających większość czasu na zewnątrz to wciąż niewielka pociecha. Teraz wszyscy potrzebujący będą mogli za darmo wziąć sobie ciepłe ubrania, które czekają na nich przy sklepie charytatywnym w centrum Gdyni.Postawienie wieszaka z ciepłymi ubraniami pomoże potrzebującym?

tak, wciąż jest chłodno, więc na pewno podniesie komfort ich życia

54%

raczej tak, ale niewielu

14%

nie sądzę, trzeba działać systemowo, a nie doraźnie

11%

nie, ubrania szybko zostaną rozgrabione

21%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 895
Wieszak stanął przy sklepie charytatywnym przy ul. Hryniewickiego 10 zobacz na mapie Gdyni. Wprawdzie wiosna za pasem, ale może się jeszcze przydać.

Pierwsze wieszaki w innych miastach Polski stawały na początku zimy, ale w Trójmieście ciężko było znaleźć kogoś, kto zgodzi się, by wystawić go na jego terenie.

- Ludzie się po prostu boją, bo wydaje im się, że będzie tam bałagan czy będą się zbierać osoby bezdomne. Doświadczenie innych miast wskazuje jednak, że nic takiego się nie dzieje. U nas zapewne także będzie podobnie - mówi Marta Hnat z grupy Trójmiasto Pomaga, która od tygodni szukała miejsca na postawienie wieszaka.
Organizatorzy akcji podkreślają, że wieszak służy nie tylko osobom bezdomnym, ale również potrzebującym. Ciepłe ubrania może wziąć z niego każdy, kogo na zakup nie stać. Wieszak ma stać co najmniej przez kilka tygodni.

- Jego dalsze losy zależą od tego, czy będzie się cieszył zainteresowaniem. Tych osób, które chcą podzielić się ubraniami, a także potrzebujących. Chętnie też pomoglibyśmy w postawieniu podobnego wieszaka w innych lokalizacjach Trójmiasta. Cały czas próbujemy dotrzeć do różnych firm czy instytucji. Kto wie, może przyjdzie i taki czas, że jakieś muzeum czy teatr sam wyjdzie z podobną inicjatywą - kończy Marta Hnat.
Czytaj także: Sklepy charytatywne w Gdyni.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (63)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.