• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Włamał się do domu. Wpadł, bo zasnął w wannie

on
10 marca 2023, godz. 18:00 
Opinie (68)
Włamywacz dostał się do domu, w którym mieszkał kilka dni, przez okno. 

(zdjęcie poglądowe) Włamywacz dostał się do domu, w którym mieszkał kilka dni, przez okno. 

(zdjęcie poglądowe)

26-latek postanowił zamieszkać nie w swoim domu. Włamał się więc do jednego z nich i urzędował tam kilka dni. Być może uniknąłby odpowiedzialności... ale zasnął w wannie na piętrze i został przyłapany. Mężczyznę zatrzymali gdańscy policjanci. Grozi mu rok więzienia.Czy zdarza ci się usnąć nie w swoim domu?

Wszystko działo się na gdańskim Chełmie. O naruszeniu miru domowego przez obcego mężczyznę przebywającym nie w swoim domu poinformowali policjantów właściciele nieruchomości. Sprawca bez zgody właściciela wszedł do domu jednorodzinnego i mieszkał w nim przez kilka dni.

Wszedł przez okno i zamieszkałZgłoszeniem o obcym mężczyźnie, który wtargnął do domu jednorodzinnego na Chemie zajęli się policjanci z komisariatu na ul. PlatynowejMapka na Oruni.

- Funkcjonariusze weszli do środka budynku i na piętrze, w jednym z pomieszczeń, znaleźli mężczyznę śpiącego w wannie. 26-latek został zatrzymany. Funkcjonariusze ustalili, że kilka dni wcześniej sprawca pokonał zabezpieczenia w oknie, wszedł do środka domu i zamieszkał w nim - informuje Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji.

Palił papierosy na dworcu, wylądował w więzieniuJak udało nam się dowiedzieć, mężczyzna w domu jedynie nocował. To osoba bez stałego miejsca zamieszkania. W czwartek 26-latek usłyszał zarzuty naruszenia miru domowego. Grozi mu teraz kara do roku pozbawienia wolności.

Mir domowy prawem chronionyPrzy okazji tej historii warto przypomnieć czym jest mir domowy. To nic innego, jak spokój zamieszkiwania, który jest przedmiotem ochrony prawa. Ścigane są zachowania polegające na wdarciu się do obiektu, domu, mieszkania, altanki itp., ale także na teren ogrodzony i nieopuszczanie tego miejsca wbrew żądaniu osoby uprawnionej.Zgodnie z treścią art. 193. Kodeksu karnego, przestępstwo naruszenia miru domowego zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku.
on

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (68)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane