Fakty i opinie

stat

Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku

Dwaj 50-latkowie usłyszeli już zarzuty dotyczące włamania.
Dwaj 50-latkowie usłyszeli już zarzuty dotyczące włamania. fot. KMP w Gdańsku

Na gorącym uczynku udało się policji złapać dwóch włamywaczy, którzy planowali okraść jedno z mieszkań w Oliwie. Złodzieje wpadli, gdy rozkręcali zamek. Na podłogę spadła im bowiem mosiężna klamka, co usłyszała kobieta mieszkająca w bloku.Próba włamania miała miejsce w niedzielę około godz. 4 rano. Wtedy to policjanci odebrali telefon od kobiety, która twierdziła, że w mieszkaniu jej sąsiadów prawdopodobnie znajdują się włamywacze.

Mundurowi przyjechali pod wskazany adres i zaczęli sprawdzać klatkę schodową, aby nie dopuścić do ewentualnej ucieczki włamywaczy. Nagle zauważyli zbiegających schodami dwóch mężczyzn. Jeden z nich został od razu obezwładniony i zatrzymany, drugi wybiegł z budynku i zaczął uciekać.

- W pościg za nim ruszył policjant. Włamywacz został zatrzymany na terenie prywatnej posesji. Policjant zmuszony był do użycia siły fizycznej wobec mężczyzny, który był agresywny i nie wykonywał poleceń - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Sprawcy trafili za kratki. Podczas ich przeszukania policjanci znaleźli i zabezpieczyli m.in. śrubokręty, klucze imbusowe, ochraniacze na obuwie oraz latarkę.

Wpadli, bo upadła im na podłogę klamkaObaj zatrzymani 50-latkowie włamywali się do pustego mieszkania. Jakim cudem ich obecność odkryła sąsiadka? Okazało się, że gdy włamywacze rozkręcali zamek w drzwiach, to niechcący na podłogę spadła im ciężka mosiężna klamka. Hałas obudził kobietę, po czym zadzwoniła ona po policję.

Choć złodziejom udało się rozkręcić zamek i dostać do mieszkania, to nie zdążyli nic z niego zabrać. W momencie, gdy zaczynali je plądrować, pod budynek podjechał właśnie radiowóz. Gdy go zobaczyli przez okno - postanowili wziąć nogi za pas.

Opinie (129) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.