• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Woda w tunelu przy SKM Śródmieście nie z Raduni, lecz z rury

MKo
5 stycznia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
  • Na czas usunięcia wody z tunelu ułożono w nim - w czynie społecznym - drewniane europalety.
  • Przyczyną awarii była zapchana rura odpływowa.
  • Przyczyną awarii była zapchana rura odpływowa.
  • Przyczyną awarii była zapchana rura odpływowa.

Nowy tunel, a już przecieka - od kilku dni czytelnicy dopytywali nas w Raporcie z Trójmiasta o przyczynę zalanego wodą tunelu przy przystanku SKM ŚródmieścieMapka w Gdańsku. Domysły internautów padły na rzekę Radunię, która miała wdzierać się do tunelu, i na błędy konstrukcyjne. Okazało się, że to tylko zapchana rura.Widzisz awarię miejskiej infrastruktury. Co robisz?

O problemie z zalanym tunelem przy SKM Śródmieście czytelnicy zaczęli informować już w weekend. Niektórzy twierdzili, że woda w tym miejscu pojawiła się jeszcze przed świętami.

- Tunelem pod SKM Śródmieście niedługo już tylko pontonem. Woda stoi od 2 tygodni i przybiera, że bez zamoczenia butów trudno przejść. Czy naprawdę ten tunel jest bezpański, bez nadzoru? Tylko jak są napisy z piorunem, to w tempie ekspresowym są czyszczone. Jakim cudem odebrano ten tunel? - dopytywali czytelnicy.
W poniedziałek sprawę przekazaliśmy urzędnikom z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, którzy zarządzają obiektem.

Aby z tunelu można było w ogóle korzystać, ktoś ułożył w nim prowizoryczną kładkę z drewnianych europalet. Jak słyszymy od urzędników, oni także myśleli o takim tymczasowym rozwiązaniu, ale zostali uprzedzeni.

- Po otrzymaniu zgłoszenia o zalaniu części tunelu, które uniemożliwiało swobodne przejście, niezwłocznie przystąpiliśmy do weryfikacji przyczyny tego stanu. Sprawdzaliśmy odpływy znajdujące się w obiekcie i przepompownię, po kolei wykluczając awarię systemów. Problem był niejednoznaczny. Ostatecznie okazało się, że przyczyną była niedrożność odpływu wód rurami odprowadzającymi je do przepompowni. W poniedziałek późnym popołudniem, przy wsparciu spółki Gdańskie Wody, udało się udrożnić problematyczny odpływ. W środę w tunelu odbywają się ostatnie prace porządkowe - mówi Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy GZDiZ.
07:23 18 STYCZNIA 21

Znów problemy z wodą w tunelu SKM Śródmieście (5 opinii)

W tunelu Gdańsk Środmieście lodowisko. Szanowna Redakcjo. ZDiZ mija się z prawdą twierdząc, że usterka wodna została w tunelu naprawiona. Jest to nieprawda. Przez cały tydzień spod kafli sączyła się woda, efektem czego jest teraz lodowisko utrudniające przejście . Ponadto tunel jest traktowany po macoszemu. Mianowicie od pt nikt nie zadbał o uprzątnięcie śniegu . Schody przy wyjściu na budynek Okopowej 15 - policji sa całe zasypane. Mozna sie połamać
W tunelu Gdańsk Środmieście lodowisko. Szanowna Redakcjo. ZDiZ mija się z prawdą twierdząc, że usterka wodna została w tunelu naprawiona. Jest to nieprawda. Przez cały tydzień spod kafli sączyła się woda, efektem czego jest teraz lodowisko utrudniające przejście . Ponadto tunel jest traktowany po macoszemu. Mianowicie od pt nikt nie zadbał o uprzątnięcie śniegu . Schody przy wyjściu na budynek Okopowej 15 - policji sa całe zasypane. Mozna sie połamać Zobacz więcej
MKo

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (116)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane