Fakty i opinie

stat

Wodny plac zabaw na plaży w Sopocie

W ramach inwestycji powstać ma m.in. tor do skimboardingu.
W ramach inwestycji powstać ma m.in. tor do skimboardingu. fot. Dominik Staniszewski/Trojmiasto.pl

Aqua Sopot - miejska spółka zajmująca się sieciami wodociągowymi w kurorcie - chce wybudować na plaży... wodny plac zabaw. Nowa sopocka atrakcja ma ruszyć w czerwcu.Zobacz na czym polega skimboarding

Zobacz na czym polega skimboarding

Sopocka plaża w dużej części jest dzierżawiona przez właścicieli znajdujących się przy niej lokali. Urzędnicy znaleźli jednak około 200-metrowy odcinek, który latem pozostaje "niezagospodarowany". Pojawił się pomysł, aby stworzyć w tym miejscu (niedaleko Zatoki Sztuki, na wysokości wejścia na plażę nr 17 zobacz na mapie Sopotu) wodny plac zabaw, czy nawet, jak mówi część urzędników, park zabaw.

Znajdzie się tam słodkowodny basen, zjeżdżalnie, być może też tor do skimboardingu, czyli ślizganiu się na desce po płytkiej wodzie. W tej chwili przygotowywane są trzy niezależne koncepcje inwestycji.

- Mają być gotowe do 20 lutego. Dołączone będą też do nich kosztorysy. Jak je przeanalizujemy, to zadecydujemy, co ostatecznie będziemy chcieli stworzyć. Cały czas jesteśmy też otwarci na propozycje mieszkańców Sopotu, wciąż mamy czas, aby wykorzystać każdy dobry pomysł - mówi Marcin Burakowski, prezes AQUA Sopot.

Wszelkie propozycje można zgłaszać mailowo: aqua-sopot@aqua-sopot.com.pl

Na razie - zanim nie pojawią się kosztorysy - spółka nie chce mówić o kosztach inwestycji. Na stworzenie placu ma ona jednak przeznaczone w tym roku 200 tys. zł. Już gotowy obiekt przejąć ma sopocki MOSiR. On będzie też odpowiedzialny za jego eksploatację.

Opinie (80) 7 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.