Fakty i opinie

stat

Wodowanie jachtu Generał Zaruski

Najnowszy artukuł na ten temat

Film o Zaruskim nagrodzony

Zobacz jak wyglądała uroczystość wodowania żaglowca "Generał Zaruski".

Historyczny żaglowiec Generał Zaruski jest już na wodzie. To jednak nie koniec remontu, który trwa od blisko dwóch lat. W swój pierwszy rejs jednostka ma wypłynąć dopiero w sierpniu przyszłego roku.Czy chciał(a)byś odbyć rejs na pokładzie żaglowca Generał Zaruski?

zdecydowanie tak 53%
gdyby nadarzyła się okazja, to kto wie 21%
raczej nie 9%
nie, nie interesuje mnie żeglarstwo 17%
zakończona Łącznie głosów: 362
Wodowanie słynnego żaglowca Generał Zaruski w Stoczni Remontowej przy ul. Na Ostrowiu 1 zobacz na mapie Gdańska było już kilkukrotnie przekładane. Za opóźnienia odpowiada m.in. ostatnia sroga zima i większy niż się spodziewano zakres prac do wykonania.

- Nie było łatwo, ale udało się. W końcu możemy zwodować żaglowiec. To jednak nie koniec remontu - mówi Sebastian Kulling, właściciel firmy Complex Jacht.

Po zakończonym remoncie jednostka trafi w ręce młodzieży, która na jej pokładzie będzie szlifować umiejętności żeglarskie.

- Generał Zaruski był budowany z myślą o młodzieży. Dlatego na pewno po remoncie będzie spełniać swój dydaktyczny obowiązek - mówi Leszek Paszkowski, dyrektor gdańskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Oprócz tego żaglowiec będzie sławić Gdańsk na morzach i oceanach.

Żaglowiec w rejs wypłynie dopiero latem przyszłego roku. Remont pochłonie od 4 do ok. 5 mln zł.

Opinie (56) 7 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.