Fakty i opinie

Wodowanie jachtu Generał Zaruski

Zobacz jak wyglądała uroczystość wodowania żaglowca "Generał Zaruski".

Historyczny żaglowiec Generał Zaruski jest już na wodzie. To jednak nie koniec remontu, który trwa od blisko dwóch lat. W swój pierwszy rejs jednostka ma wypłynąć dopiero w sierpniu przyszłego roku.Czy chciał(a)byś odbyć rejs na pokładzie żaglowca Generał Zaruski?

zdecydowanie tak 53%
gdyby nadarzyła się okazja, to kto wie 21%
raczej nie 9%
nie, nie interesuje mnie żeglarstwo 17%
zakończona Łącznie głosów: 362
Wodowanie słynnego żaglowca Generał Zaruski w Stoczni Remontowej przy ul. Na Ostrowiu 1 zobacz na mapie Gdańska było już kilkukrotnie przekładane. Za opóźnienia odpowiada m.in. ostatnia sroga zima i większy niż się spodziewano zakres prac do wykonania.

- Nie było łatwo, ale udało się. W końcu możemy zwodować żaglowiec. To jednak nie koniec remontu - mówi Sebastian Kulling, właściciel firmy Complex Jacht.

Po zakończonym remoncie jednostka trafi w ręce młodzieży, która na jej pokładzie będzie szlifować umiejętności żeglarskie.

- Generał Zaruski był budowany z myślą o młodzieży. Dlatego na pewno po remoncie będzie spełniać swój dydaktyczny obowiązek - mówi Leszek Paszkowski, dyrektor gdańskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Oprócz tego żaglowiec będzie sławić Gdańsk na morzach i oceanach.

Żaglowiec w rejs wypłynie dopiero latem przyszłego roku. Remont pochłonie od 4 do ok. 5 mln zł.

Opinie (56) 7 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.