Fakty i opinie

stat

Wodowanie w Stoczni Północnej

Najnowszy artukuł na ten temat

Trawler z Remontowa Shipbuilding

W marcu 2010 roku armatorowi z Norwegii została już przekazana podobna jednostka. Na zdjęciu prom Fannefjord.
W marcu 2010 roku armatorowi z Norwegii została już przekazana podobna jednostka. Na zdjęciu prom Fannefjord. mat. prasowe

W środę w gdańskiej Stoczni Północnej zostanie zwodowany prom fiordowy, pasażersko - samochodowy "Storfjord". Statek zbudowany został na zamówienie Gdańskiej Stoczni Remontowa SA dla norweskiego armatora Fjord1 MRF AS. Wstęp wolny.Wodowanie, które zawsze jest bardzo widowiskowe, jest otwarte i zaproszeni mogą się czuć na nie wszyscy mieszkańcy Trójmiasta. Uroczystość odbędzie się w środę o godz. 10 w Stoczni Północnej SA. Wejść na teren stoczni będzie można bramą od strony ul. Marynarki Polskiej zobacz na mapie Gdańska od godziny 9:30.

Środowe wodowanie w gdańskiej Stoczni Północnej. Autorem filmu jest nacz czytelnik, Jakub DurajProm o długości 109,93 m, z napędem konwencjonalnym (diesel) będzie mógł zabrać na pokład 292 pasażerów i 116 samochodów osobowych. Jest to już piąty z kolei - pierwszy z drugiej serii - statek budowany dla tego armatora.

W tym roku w Stoczni Północnej zwodowano już dwustronny prom fiordowy Moldefjord. Jego zespół napędowy zasilają skroplony gaz ziemny LNG i olej napędowy. Prom zaprojektowało, we współpracy z norweskim biurem LNG Marine, Biuro Konstrukcyjne Remontowej SA.

Za ten prom stocznia otrzymała nagrodę Green Ship Technology Awards - za technologię budowy statków ekologicznych. Przyznaje je Informa Maritime Events z grupy Informa, wydawcy dziennika "Llosyd's List", jednego z najbardziej znaczących na świecie czasopism morskich.

Zobacz aktualną mapę, ukazującą ruch statków w Zatoce Gdańskiej Morza Bałtyckiego. Mapa jest aktualizowana online.

Opinie (85) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.