• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Wokół lotniska parkingów dostatek, a i tak wiele osób parkuje na dziko

MKo
3 października 2022, godz. 07:00 
W środowe popołudnie nasz czytelnik naliczył przy lotnisku prawie 50 aut zaparkowanych na dziko na trawie, tylko po to, by uniknąć opłaty za parkowanie. W środowe popołudnie nasz czytelnik naliczył przy lotnisku prawie 50 aut zaparkowanych na dziko na trawie, tylko po to, by uniknąć opłaty za parkowanie.

Choć Port Lotniczy oferuje pasażerom aż pięć parkingów, a wokół lotniska funkcjonuje kilkanaście prywatnych placów postojowych, to wciąż wielu kierowców woli rozjeżdżać trawniki i parkować na dziko, na co zwrócił uwagę nasz czytelnik. Powód jest banalny. Za parkowanie na zorganizowanych parkingach trzeba płacić, a szansa na otrzymanie mandatu za postój na pasie zieleni jest minimalna.Czy korzystając z lotniska zdarzyło ci się parkować auto na dziko, by uniknąć opłaty za postój?

Przy gdańskim lotnisku na co dzień funkcjonuje pięć parkingów długoterminowych i dwa krótkoterminowe (w tym strefa Kiss & Fly). Najtaniej auto można pozostawić na parkingu P7, gdzie siedem dni parkowania kosztuje zaledwie 35 zł.

Jego wadą jest - ale tylko teoretycznie - dystans, jaki trzeba pokonać do terminala (zwłaszcza z walizkami). W praktyce można najpierw podjechać do strefy Kiss & Fly, wysadzić rodzinę z bagażami i dopiero wówczas odstawić auto na parking.

Na innych parkingach - zlokalizowanych już nieco bliżej terminala - ceny też są korzystne. Na P6 tydzień postoju to koszt 49 zł, na P5, P4 i P3 - 90 zł. Jest też oferta dla parkujących "tylko na chwilę". Wówczas możemy zaparkować swoje auto tuż przy samym terminalu na parkingu P1 (za 10 min. zapłacimy wówczas 2 zł, za godzinę - 12).

Schemat płatnych parkingów przy gdańskim lotnisku. Schemat płatnych parkingów przy gdańskim lotnisku.
A gdy na lotnisko jedziemy naprawdę tylko po to, by kogoś odwieźć lub zabrać - wówczas najlepszą opcją jest strefa Kiss & Fly. Na powitanie lub pożegnanie pasażera mamy wówczas darmowe 10 min.

Poza lotniskową ofertą, wokół Portu Lotniczego dużą popularnością cieszą się też prywatne parkingi, oferujące kierowcom - poza samym parkowaniem - transport do terminala. Również i tam można znaleźć ceny na każdą kieszeń.

Zobacz, gdzie zaparkować przy gdańskim lotniskuPrawie 50 samochodów na trawnikuMimo tak ogromnej oferty, wciąż wielu kierowców woli oszczędzić i parkuje swoje auta na dziko. Zwrócił na to uwagę jeden z naszych czytelników, który w środowe popołudnie tylko na jednej z ulic przy lotnisku naliczył prawie 50 aut zaparkowanych - na pasie zieleni.

Jak zauważyli nasi czytelnicy, oprócz rozjeżdżania pobocza, każdy z kierowców musiał wcześniej wjechać na chodnik oraz przeciąć drogę dla rowerów.

- Gdzie są służby? Dlaczego nikt nie reaguje? - dopytują nasi czytelnicy.
Warto pamiętać, że parkowanie na terenie zielonym jest naruszeniem art. 144 kodeksu wykroczeń. Mówi on, że każdy, kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność albo depcze trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 1 tys. zł albo karze nagany.

19:03 28 WRZEśNIA (aktualizacjaakt. 19:35)
Skopiowano

47 samochodów na trawniku i nikt nie reaguje (86 opinii)

47 samochodów na trawniku i nikt nie reaguje gdzie są służby
47 samochodów na trawniku i nikt nie reaguje gdzie są służby
MKo

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (183)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane