Fakty i opinie

stat

Wspólne historyczne zdjęcie gdańszczan na Długim Targu z okazji 100 lat odzyskania niepodległości


Kilkanaście tysięcy gdańszczan będzie mogło odnaleźć się na wielkoformatowym zdjęciu, które zostało wykonane z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj.Fotograf wykonał zdjęcie z okna w Zielonej Bramie zobacz na mapie Gdańska.


Po zakończeniu gdańskiej Parady Niepodległości, wielu jej uczestników przeszło na Długi Targ, by tam zapozować do wyjątkowej fotografii - "Historycznego Zdjęcia Gdańszczan".

Zgromadzony tłum zajął niemal całą szerokość ulicy, od Zielonej Bramy, daleko za Ratusz Głównego Miasta. Chętnych było tak wielu, że stali nawet przy dawnym Kinie Neptun na ul. Długiej.

Autorem fotografii jest Dariusz Kula. Używany przez niego sprzęt fotograficzny pozwala wykonać wielkoformatowe zdjęcie o bardzo wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu każdy, kto pozował do zdjęcia, będzie mógł się na nim odnaleźć.

Wszyscy liczyli na to, że pozując do tej niecodziennej fotografii, zapiszą się w historii Gdańska. Oryginał wykonanego zdjęcia trafi bowiem do zbiorów Muzeum Gdańska.

Parada Niepodległości w Gdańsku 2018

Opinie (187) ponad 50 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.