• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Wszystkie dzieci są potrzebne

(Mar)
4 października 2001 (artykuł sprzed 21 lat) 
"Zdążyć z pomocą" - pod takim hasłem organizowana jest już od kilku lat akcja pomocy dzieciom niepełnosprawnym z terenów całej Polski. Inicjatorem akcji jest Fundacja Dzieciom, nad którą nadzór sprawuje światowej sławy kardiochirurg prof. Zbigniew Religa.

W Bibliotece "Pod Żółwiem" filii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada w Gdańsku odbyła się prezentacja wydawnictw fundacji. Kalendarze, karnety bożonarodzeniowe, książeczki dla dzieci, a także szczególne wydawnictwo, Księga "Złote Myśli Ludzi Wielkiego Serca, Umysłu, Talentu - Przesłania Polaków" posłużą zasileniu Funduszu Programu. Współautorami ostatniej pozycji są ludzie świata nauki, sztuki, kultury oraz polityki, którzy odkrywają przed czytelnikami prawdy i zasady, którymi kierują się w życiu.

- Prezentacje naszych wydawnictw staramy się przeprowadzać co najmniej trzy razy w roku. Środki na realizację programu "Zdążyć z pomocą" uzyskujemy z własnej działalności wydawniczej, jak również z ofiarności społecznej - powiedziała "Głosowi" Elżbieta Jabłońska, dyrektor Centrum Charytatywnego.

Programem pomocy objęto blisko 700 niepełnosprawnych dzieci z całej Polski. W zakres działalności fundacji wchodzi także 14 organizacji afiliacyjnych, w tym m.in. Zakład dla Dzieci Niewidomych w Laskach, Dom Dziecka w Załuczy na Ukrainie oraz liczne ośrodki rehabilitacyjne. Fundacja dysponuje w sumie 24 filiami na terenie całego kraju, działającymi głównie przy dziecięcych szpitalach i placówkach opiekuńczych.

- W zeszłym roku udzieliliśmy pomocy potrzebującym dzieciom na kwotę blisko 2 mln złotych - mówi Elżbieta Jabłońska. - Dajemy im nadzieję, wspieramy je w rozwijaniu własnych zdolności. Staramy się przygotować niepełnosprawne dzieci do dorosłego życia oraz uzmysłowić im, że są potrzebne światu.

Fundacja prowadzi także korespondencyjny Klub Myszki Norki, do którego należą dzieci zdrowe. Ideą klubu jest to, aby to właśnie dzieci zdrowe, poprzez zakup wydawnictw z "biblioteczki Myszki Norki" niosły pomoc swoim niepełnosprawnym kolegom.

Biuro fundacji mieści się w Warszawie, na ul. Łomiańskiej 5.
Na terenie Trójmiasta informacji o zasadach składania zamówień na pozycje wydawnictwa udzielają filie Biblioteki Wojewódzkiej, m.in. Filia "Pod Żółwiem" w Gdańsku, ul. Świętego Ducha 111/113, tel. 301-99-92 oraz Filia nr 1 w Gdyni, ul. Boisko 6, tel. 625-08-16.
Głos Wybrzeża(Mar)

Opinie (2)

 • Wszystkie dzieci sš potrzebne

  Od kilku lat wpłacam na ten fundusz. Zawsze dostaję imienne potwierdzenie wpłaty. Wiem że moje pienišdze będš właœciwie wykorzystane. Mogę z czystym sumieniem odmawiać kwestujšcym na ulicach co do których uczciwoœci mogę mieć wštpliwoœci. A najważniejsze - pomóc dzieciom i ich rodzicom. B.E.

  • 1 0

 • Wszystkie dzieci są potrzebne...

  Niektóre mniej , a niektóre bardziej ...

  • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane