Fakty i opinie

stat

Wtargnęli na płytę gdańskiego lotniska

To już 23. w tym roku interwencja Straży Granicznej na lotnisku w Rębiechowie.
To już 23. w tym roku interwencja Straży Granicznej na lotnisku w Rębiechowie. fot. Ł. Gano/MOSG

Siłą otworzyli drzwi terminala, a następnie wybiegli na płytę lotniska. Troje pasażerów próbowało w ten sposób zdążyć na samolot, na który się spóźnili. Zostali zatrzymani przez Straż Graniczną i ukarani mandatami.Czy zdarzyło ci się spóźnić na samolot?

tak i to nawet kilka razy

4%

tak, ale to odosobniona sytuacja

9%

nie, zawsze stawiałe(a)m się na lotnisku na czas

70%

nigdy jeszcze nie podróżowałe(a)m samolotem

17%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 2413
W poniedziałek, tuż przed godz. 6 rano, pogranicznicy zabezpieczający Port Lotniczy w Rębiechowie zostali zaalarmowani o niecodziennej sytuacji. Na płycie lotniska dostrzeżono troje pasażerów - mężczyznę i dwie kobiety - którzy wtargnęli tam z terminala odlotów.

- Na miejsce udali się funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych, którzy zawrócili osoby z płyty. Na podstawie monitoringu ustalono, że mężczyzna siłą otworzył drzwi i wraz z kobietami wbiegł na płytę lotniska. Pasażerowie zamierzali zdążyć na samolot rejsowy do Warszawy, na który się spóźnili - informuje Tadeusz Gruchala, rzecznik prasowy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.
Za nieuprawnione przedostanie się na płytę lotniska spóźnialscy zostali ukarani mandatami. Kobiety otrzymały po 200 zł, a mężczyzna 500 zł. Funkcjonariusze Straży Granicznej zdecydowali o surowszym ukaraniu mężczyzny, gdyż to on sforsował wyjście awaryjne terminala odlotów.

To już 23. w tym roku interwencja pograniczników wobec osób naruszających przepisy bezpieczeństwa na terenie lotniska w Rębiechowie. To więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wówczas odnotowano 18 interwencji.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (162)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.