• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Wulgarne napisy znikną z ogrodzenia zabytkowej zajezdni

MKo
23 maja 2022, godz. 13:15 
Opinie (130)

"Fuck the police", "J...ć PiS", "J...ć rozje...sów" - m.in. takie napisy pojawiły się na ogrodzeniu zabytkowej zajezdni tramwajowejMapka w Nowym Porcie. Zarządca zajezdni chce płot odmalować, ale czeka na wytyczne wojewódzkiego pomorskiego konserwatora zabytków.Czy zwracasz uwagę na pomazane mury w mieście?

O pomazanym w wielu miejscach płocie wokół miejskiej zajezdni tramwajowej, do której przylega park Jordanowski, będący miejscem spacerów i zabaw dla dzieci, dowiedzieliśmy się w połowie maja. Spółka GAiT, która jest na co dzień gospodarzem zajezdni, zareagowała szybko. Jak mówi Anna Dobrowolska, rzecznik prasowy miejskiego przewoźnika, wulgaryzmy wkrótce znikną.

- Mur zostanie odmalowany. Niemniej z racji tego, że obszar ten znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej, zobligowani jesteśmy do konsultowania wszelkich działań z pomorskim wojewódzkim konserwatorem zabytków. Wystąpiliśmy już do niego z zapytaniem, czy wnosi jakieś uwagi odnośnie do tego konkretnego działania. Zależy nam, by mur odmalowany został jak najszybciej. Czekamy na odpowiedź konserwatora, gdy tylko ją otrzymamy, niezwłocznie przystąpimy do prac - zapowiada Dobrowolska.
Mur mógłby zostać odmalowany np. przez wynajętego przez spółkę artystę. Wówczas na całej długości ogrodzenia mógłby powstać estetyczny i spójny mural, co mogłoby zapobiec kolejnym dewastacjom w przyszłości.

Decyzja należy jednak do wojewódzkiego konserwatora zabytków. Jak dotąd nie wypowiedział on się w tej kwestii.
MKo

Miejsca

Opinie wybrane


wszystkie opinie (130)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.