Fakty i opinie

stat

Wybieramy najgorzej zaparkowane auto w 2017 r.

Tradycyjnie na początku nowego roku wybieramy trójmiejskiego "mistrza" parkowania. Wskazaliśmy 10 najbardziej - naszym zdaniem - niechlujnie zaparkowanych aut z naszej galerii. Zdecydujcie, który kierowca postawił auto najgorzej.Szukasz parkingu lub garażu dla auta? Sprawdź w naszym katalogu ich lokalizacje

1. Równolegle do słupków - GD 428JJSłupki miały się okazać receptą na zastawione samochodami parkingi. Niestety, kierowca toyoty znalazł jednak sposób na ich ominięcie. Konsekwencje? Żadne.

fot. czytelnik/Trojmiasto.pl

2. Nie podzielę się - GDA SX85Całe szczęście, że od połowy roku miejsca postojowe dla niepełnosprawnych są wymalowane na kolor niebieski. Mamy nadzieję, że zawłaszczanie takich miejsc - w dodatku dwóch naraz - to już przeszłość. Jaki mandat? 500 zł plus 10 punktów karnych.


3. Linia między nogami pasażera - G4 JOLAZaraz odezwą się obrońcy Joli. Napiszą, że Jola jest niewinna, że tak naprawdę to winni są kierowcy, którzy tam wcześniej źle stali. Biedna Jola, a może wystraszyła się fiata? 100 zł i 1 punkt karny należy się za szerokie umiejętności.


4. Pędem na wyprzedaż - GKA 3GR3Nieważne, że kierowcy z samochodów obok będą mieli problem z parkowaniem. Ważne, że stoliki "Lack" w Ikea są w promocji. Należy się 100-złotowy mandat i 1 punkt karny do konta.


5. Trochę na trawie, trochę na inwalidę - GD 839LFMożna zaparkować trochę na trawie i trochę na miejscu dla osoby niepełnosprawnej. Jednak w tym przypadku ani wilk nie jest syty, ani owca cała, bo w sumie to można zyskać słony mandat - 500 zł za niszczenie zieleni i 500 zł za blokowania miejsca dla osoby niepełnosprawnej. Do tego ekstra 10 punktów karnych.


6. Mały może więcej - G0 ZOHANStały bywalec chodnika przed galerią Madison w centrum Gdańska. To nie jest samochód, to słup reklamowy salonu piękności. Właścicielowi auta z pewnością lepiej wychodzi strzyżenie niż parkowanie.

fot. czytelnik/Trojmiasto.pl

7. Chwilówka - GA 9049VKierowca tego auta postanowił zająć część chodnika, nie zwracając uwagi na pieszych. Pewnie wpadł "na chwilkę" po pieniądze do pobliskiego banku.


8. Niemal na skrzyżowaniu - GA 976AANie dość, że kierowca zaparkował auto nie zachowując odległości 10 m od skrzyżowania, to na dodatek zasłonił widoczność pieszym. Skąd ten pośpiech panie kierowco? Do pobliskiego warzywniaka?9. Nie udało się - GDA 77J9Ten kierujący parkując tak auto z pewnością przewidywał przyszłość, mierząc ją w minutach. Tymczasem minuty przeszły w godziny oczekiwania na Straż Miejską, która zdjęła blokadę.


10. Łatwiej będzie wyjechać - GPU 56GMNie ma co się trudzić, jeżdżąc autem. Parkowanie ukośne gwarantuje w tej sytuacji szybki wyjazd z parkingu, nikt ponadto się nie wepchnie na sąsiednie miejsce.

fot. czytelnik/Trojmiasto.pl

"Mistrzem" parkowania 2017 r. zostaje:

pojazd nr 1

4%

pojazd nr 2

30%

pojazd nr 3

5%

pojazd nr 4

11%

pojazd nr 5

7%

pojazd nr 6

1%

pojazd nr 7

4%

pojazd nr 8

24%

pojazd nr 9

9%

pojazd nr 10

5%

Nieprzepisowe parkowanie słono kosztujeKierowca, który zaparkuje na "kopercie" i będzie się przy tym bezprawnie posługiwać kartą parkingową wystawioną dla osoby niepełnosprawnej, może dostać mandat w wysokości do 1 tys. zł.

Natomiast parkowanie na "kopercie" lub miejscu zastrzeżonym może nas kosztować 800 zł i 10 punktów karnych.

Zajęcie dwóch, trzech, a nawet czterech miejsc postojowych jednocześnie może się skończyć dla kierowcy 100-złotowym mandatem. Podobny mandat otrzymają kierowcy, którzy nie zapewnią pieszym dostatecznego - 1,5-metrowego - przejścia chodnikiem. A także parkujący w obrębie przejść dla pieszych lub skrzyżowań (tu nawet 300 zł mandatu).

Gorzej, gdy kierujący pojazdem zdecyduje się na pozostawienie auta na trawniku. Wtedy straż miejska bądź policja może na kierowcę nałożyć mandat w wysokości od 300 do 500 zł.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (497)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.