• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wyciął rury gazowe w wynajmowanym mieszkaniu, bo nie miał pieniędzy

ewel
18 czerwca 2024, godz. 13:00 
Opinie (130)
Zatrzymany 28-latek wyciął w wynajmowanym mieszkaniu 8 m rur z instalacji gazowej. Zdjęcie ilustracyjne. Zatrzymany 28-latek wyciął w wynajmowanym mieszkaniu 8 m rur z instalacji gazowej. Zdjęcie ilustracyjne.

Wyciął rury z instalacji gazowej w mieszkaniu, które wynajmował, a następnie swoją zdobycz sprzedał. Właścicielce mieszkania tłumaczył to problemami finansowymi. 28-latek trafił już do więzienia, bo okazało się, że ma więcej przestępstw na koncie.28-latek wyciął w sumie 8 m rur miedzianych od instalacji gazowej w wynajmowanym mieszkaniu na Górkach Zachodnich. Spowodował tym samym poważne zakłócenie działania sieci gazowej i spowodował straty na 3 tys. zł.

Zgłoszenie w tej sprawie policjanci odebrali od właścicielki mieszkania.

Właścicielka przyjechała wypowiedzieć umowę, zastała wycięte rury- Funkcjonariusze w rozmowie z właścicielką mieszkania ustalili, że kiedy przyjechała do wynajmowanego 28-latkowi lokalu, by wypowiedzieć mu najem w związku z nieregularnymi płatnościami, stwierdziła, że w mieszkaniu zostały wycięte rury gazowe. 28-latek w rozmowie z policjantami przyznał się do kradzieży rur i ich sprzedaży, a swoje zachowanie tłumaczył kłopotami finansowymi - informuje podinsp. Magdalena Ciska, rzeczniczka Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.


Mężczyzna był poszukiwany za inne przestępstwaMężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Podczas sprawdzania jego danych okazało się, że 28-latek jest poszukiwany trzema zarządzeniami wydanymi przez sąd w Gdyni oraz Gdańsku i ma łącznie do odbycia dwuletnią karę pozbawienia wolności za przestępstwa przywłaszczenia powierzonej rzeczy oraz za złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami.- W poniedziałek, 17 czerwca, mężczyzna usłyszał zarzut, a następnie zgodnie z dyspozycją sądu został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe dwa lata za dokonane wcześniej przestępstwa. Za zakłócenie działania sieci gazowej podejrzanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności - mówi Ciska.
ewel

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (130)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane