• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wydłużyć buspas i odkorkować Morenę? Nie takie proste

Michał Brancewicz
20 września 2023, godz. 07:00 
Opinie (201)

Przeniesienie wjazdu na wspólny pas autobusowo-tramwajowy przed skrzyżowanie ul. Rakoczego z BulońskąMapka usprawniłoby komunikację na Morenie. Taki pomysł pojawił się już ponad rok temu, ale potem sprawa przycichła. Po analizie urzędnicy zdecydowali o odstąpieniu od realizacji, chociaż nie wykluczają, że w przyszłości takie połączenie powstanie.Znasz miejsca, które niewielkim nadkładem można byłoby udrożnić?

- Rok temu pojawił się fajny pomysł, aby przyspieszyć komunikację miejską na Morenie. Wystarczyłoby wcześniej otworzyć wjazd na buspas na jezdni ul. Rakoczego w kierunku Kartuskiej. Trzeba byłoby tylko utwardzić łącznik, żeby autobusy mogły wjeżdżać na nieużywaną część buspasa - napisała pani Dorota, czytelniczka Trojmiasto.pl. - Niby takie proste i szybkie do realizacji, ale wszyscy o tym zapomnieli. No cóż, jak to bywa, sprawa przycichła i pomysł chyba przepadł.


W korku na Rakoczego stoją auta i autobusy. Komunikacja mogłaby ich uniknąć, gdyby w tym miejscu powstał wjazd na wspólny pas autobusowo-tramwajowy. W korku na Rakoczego stoją auta i autobusy. Komunikacja mogłaby ich uniknąć, gdyby w tym miejscu powstał wjazd na wspólny pas autobusowo-tramwajowy.
Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nic nie powinno stanąć na przeszkodzie, by nowy wjazd na wspólny pas autobusowo-tramwajowy mógł powstać.

Okazuje się, że ponad rok temu ZTM Gdańsk wnioskował o przeanalizowanie tego rozwiązania przez GZDiZ.

Zderzenie autobusu z tramwajem ostatecznie przekreśliło pomysłJakie są wnioski urzędników?

- Przedstawiona propozycja była analizowana. We wskazanym miejscu napotkaliśmy jednak dużo kolizji z sieciami i elementami infrastruktury technicznej. Zjazd, jaki udało się tam zaprojektować bez konieczności kosztownych robót sieciowych, był bardzo wąski - informuje Patryk Rosiński, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. - W trakcie prac nad nim doszło do kolizji autobusu z tramwajem właśnie na tym odcinku pasa autobusowo-tramwajowego i zapadła decyzja o odstąpieniu od realizacji z uwagi na parametry PAT, które przy ruchu pojazdów w łuku są za małe i powodują kolizje.
O tym zdarzeniu informowali rok temu nasi niezawodni czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.

15:18 12 WRZEśNIA 22 (aktualizacjaakt. 15:34)

Stłuczka tramwaju z autobusem na Morenie (37 opinii)

Zablokowane skrzyżowanie Bulońskiej z Rakoczego
Zablokowane skrzyżowanie Bulońskiej z Rakoczego


Urzędnicy dodają, że nie jest wykluczone, że w przyszłości takie połączenie powstanie w ramach większej przebudowy tego układu.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (201)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane