Fakty i opinie

stat

Wykolejona SKM-ka w Chyloni

Wykolejony skład na stacji Gdynia Chylonia.
Wykolejony skład na stacji Gdynia Chylonia. fot. Tomasz Liszewski/czytelnik trojmiasto.pl

Zjeżdżający do bazy pusty skład SKM częściowo wykoleił się w Chyloni. Uderzył w peron dalekobieżny i zniszczył podkłady kolejowe.Wagon, kóry wypadł z torów, zniszczył podkłady kolejowe oraz uderzył w peron.
Wagon, kóry wypadł z torów, zniszczył podkłady kolejowe oraz uderzył w peron. fot. Tomasz Liszewski/czytelnik trojmiasto.pl
"W Chyloni wykoleił się pociąg i wbił się w peron dalekobieżny. Jeden wagon prawdopodobnie do kasacji" - taką informację dostaliśmy na numer alarmowy trojmiasto.pl 601 0 601 00

Informacja się potwierdziła. Do zdarzenia doszło we wtorek, ok. godz. 18. Pusty skład SKM wracał do bazy w Cisowej, gdy na wysokości stacji Gdynia-Chylonia wykoleiły się dwa wózki jednego z wagonów.

- Pociąg uderzył w peron dalekobieżny lekko go przy tym uszkadzając. Koła, które wypadły z szyn, zniszczyły drewniane w tym miejscu podkłady kolejowe. Na szczęście skład był pusty, więc nikomu nic się nie stało - informuje pracownik SKM odpowiedzialny za eksploatację taboru.

Jak się okazuje nieszczęścia chodzą parami: pociąg, który się wykoleił, to najnowocześniejszy w taborze SKM, zmodernizowany pod koniec 2009 roku skład typu "metro".

Zniszczony wagon trafi teraz do bazy SKM w Cisowej, a specjalna komisja zbada, czy przyczyną wypadku była usterka infrastruktury kolejowej czy składu.

Opinie (171) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.