Fakty i opinie

stat

Wyłączona iluminacja w parku Oliwskim

W najbliższych dniach wszystkie świąteczne iluminacje w parku Oliwskim zostaną zdemontowane.
W najbliższych dniach wszystkie świąteczne iluminacje w parku Oliwskim zostaną zdemontowane. fot. Jacek 1313/czytelnik trojmiasto.pl

W związku ze śmiercią prezydenta Pawła Adamowicza iluminacje świąteczne w parku Oliwskim zobacz na mapie Gdańska i na terenie miasta nie będą już tej zimy włączane. Obecnie trwa ich demontaż. Do połowy lutego flagi na masztach pozostaną opuszczone do połowy.W związku ze śmiercią prezydenta Pawła Adamowicza i uroczystościami pogrzebowymi od 15 stycznia do sobotniego pogrzebu trwała w mieście żałoba. Wyłączono w Gdańsku wszystkie iluminacje, flagi zostały opuszczone do połowy masztów, a te wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych przybrano kirem.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami iluminacja w parku Oliwskim miała funkcjonować do 2 lutego. Część mieszkańców zaczęła się dopytywać, czy i kiedy ponownie zostanie włączona.

Okazuje się, że tej zimy iluminacja nie będzie już świecić.

- Demontujemy wygaszone już iluminacje i choinkę. Flagi Gdańska będą opuszczone do połowy masztu do 14 lutego. Do tego czasu pozostaną też flagi z kirem, które wiszą na głównych ulicach i na miejskich budynkach - wyjaśnia Magdalena Skorupka-Kaczmarek z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Opinie (360) ponad 50 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.