• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Wymienią uschniętą choinkę za 4 tys. zł

Szymon Zięba
3 czerwca 2022, godz. 07:00  Raport
Opinie (139)

Tak wygląda choinka, która miała zdobić skwer na Chełmie.

Miała być ozdobą nie tylko zimą, ale już nie jest. Choinka na placu przy ul. Styp-RekowskiegoMapka na Chełmie nie wytrzymała nawet pół roku, choć Rada Dzielnicy wyłożyła na jej zasadzenie ponad 4 tys. zł. Uschnięte drzewko, które pojawiło się na skwerku w okolicy świąt Bożego Narodzenia, zostanie jednak wymienione - w ramach gwarancji.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Jak oceniasz stan zieleni w twojej okolicy?

O uschniętej choince poinformowała nas czytelniczka w Raporcie z Trójmiasta. Dziękujemy za sygnał. Do wpisu dołączono wykaz kosztów Rady Dzielnicy Chełm. Wynika z niego, że na zasadzenie choinki zarezerwowano 10 tys. zł.

Faktycznie jednak - jak tłumaczy Agnieszka Rezmer, przewodnicząca RD Chełm - na drzewko wydano około 4 tys. zł. W kwocie miał się bowiem zmieścić wydatek również na świąteczne iluminacje - tych ostatecznie nie zamówiono.

- W kwocie 4 tys. zł zawarty został koszt drzewka, wykopania go w jednym miejscu, przewozu i nasadzenia na skwerze - tłumaczy Agnieszka Rezmer.
17:44 1 CZERWCA
Skopiowano

Zaniedbana choinka za 4 tys. zł. (27 opinii)

Tak wygląda choina na Chełmie, która kosztowała ponad 4 tys. zł. Miała kosztować 10 tys. , ale ostatecznie cena była niższa. Tymczasem same badyle. Styp Rekowskiego na Chełmie.
Tak wygląda choina na Chełmie, która kosztowała ponad 4 tys. zł. Miała kosztować 10 tys. , ale ostatecznie cena była niższa. Tymczasem same badyle. Styp Rekowskiego na Chełmie.


Za pozostałą część pieniędzy zasadzono kwiaty na rondzie przy ul. Cienistej.

Będzie nowa choinkaDrzewo nie cieszyło się jednak długim życiem - z jakiegoś powodu już w kwietniu zaczęło tracić igły i żółknąć. Ostatecznie z choinki został badyl.

Sklepy ogrodnicze. Gdańsk, Gdynia, SopotObumarłe drzewko zostanie jednak wymienione. Jak tłumaczy Agnieszka Rezmer, wykonawca wymieni choinkę na nową - w ramach gwarancji. Nowe drzewko ma się pojawić na skwerze po wakacjach.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (139)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Najnowsze

Najczęściej czytane