• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wypożyczył auto i wyładował śmieci w lesie

Szymon Zięba
5 czerwca 2023, godz. 16:30  Raport
Opinie (118)
Śmieci wyładowano w środku lasku z wypożyczonego auta. Śmieci wyładowano w środku lasku z wypożyczonego auta.

Myślał, że jeżeli wypożyczy auto "na minuty", załaduje do niego śmieci i podrzuci je w lesie, to nikt go nie przyłapie. Na jego nieszczęście, sfotografował go czytelnik Raportu z Trójmiasta. Właściciela odpadów udało się namierzyć. Nie dość, że będzie musiał po sobie posprzątać, to jeszcze dostał mandat.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport
Wyrzucił(a)byś śmieci do lasu, gdybyś wiedział(a), że nikt cię nie przyłapie?

Sprawa, o której mowa, dotarła aż do Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Po wpisie w Raporcie z Trójmiasta, na którym widać wypożyczony samochód dostawczy i osobę, która wyładowuje z niego śmieci, pytanie do urzędników skierował radny PiS Przemysław Majewski.

- Mieszkańcy skarżą się w tzw. raporcie na portalu trojmiasto.pl na problem podrzucania śmieci. Pierwszy problem, zdaniem mieszkańców, ma miejsce na parkingu przy ogródkach działkowych im. Wybickiego, przy ul. Źródlanej vis a vis Jeziora Jasień. W tym miejscu ma dochodzić do regularnego zaśmiecania. Zasadne jest zainstalowanie w opisanym miejscu fotopułapki. Drugi incydent nagrał jeden z mieszkańców, który opisał sprawę na portalu. W raporcie napisano: "Przy potoku Maćkowy o godz. Ok. 18:45 (5 maja 2023 r.) dwie osoby wyrzuciły sporą ilość śmieci z busa z Traficara" - napisał Przemysław Majewski.


Co na to miejscy urzędnicy?- Rejon placu przy Rodzinnych Ogrodach Działkowych im. Józefa Wybickiego przy ul. Źródlanej w Gdańsku objęty jest stałym nadzorem dwóch urządzeń rejestrujących obraz. Straż Miejska w Gdańsku dysponując materiałem dowodowym, niezależnie od napływających zgłoszeń, w przypadku ujawnienia czynu zabronionego wszczyna postępowanie zmierzające do ustalenia sprawcy. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni jako organ zarządzający przedmiotowym terenem dokona oczyszczenia wskazanego miejsca do końca miesiąca czerwca - przekazał Piotr Borawski, wiceprezydent Gdańska.

Gdańsk z innej strony (22 opinie)

Parking przy ogródkach działkowych im. Wybickiego, ul. Źródlana vis a vis Jeziora Jasień.
Parking przy ogródkach działkowych im. Wybickiego, ul. Źródlana vis a vis Jeziora Jasień.


A co ze sprawą śmieci wyładowanych z auta "na minuty?- W toku przeprowadzonych przez strażników miejskich czynności potwierdzono zrzut odpadów oraz ustalono sprawcę czynu zabronionego. Osoba została ukarana grzywną w drodze mandatu karnego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zobowiązano ją także, do uporządkowania terenu i przedstawienia dowodu utylizacji odpadów - podsumowuje Piotr Borawski.

Wyrzucanie śmieci (42 opinie)

Przy potoku maćkowy o godz. Ok. 18:45 dwie osoby wyrzuciły sporą ilość śmieci z busa z traficara. Da się ich jakoś namierzyć?
Przy potoku maćkowy o godz. Ok. 18:45 dwie osoby wyrzuciły sporą ilość śmieci z busa z traficara. Da się ich jakoś namierzyć?

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (118)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane