Fakty i opinie

Wyprawa po bilety miesięczne ZKM

artykuł czytelnika
Pod koniec zeszłego miesiąca chciałem kupić bilet miesięczny w punktach sprzedaży wytypowanych przez ZKM. Niestety, ale musiałem kilka z nich odwiedzić, aby zdobyć bilet na kolejny miesiąc.

Na pętli Siedlce gdzie jest punkt sprzedaży zastałem kartkę z napisem BILETÓW MIESIĘCZNYCH BRAK. Pomyślałem sobie, przecież poczta polska oferuje sprzedaż biletów miesięcznych. Pojechałem więc na pocztę przy ulicy Kartuskiej, bo mi było najbliżej. Niestety, pani w okienku powiedziała mi, że nie ma już biletów o nominale, który chciałem kupić. Byłem wściekły i zdesperowany. Ostatni dzień miesiąca, a ja biletu nie mogę kupić. Nie zniechęciłem się i pojechałem do centrum i dopiero w punkcie sprzedaży pod tunelem kupiłem wymarzony bilet po uprzednim odstaniu w bardzo długiej kolejce.

Myślałem, że były to problemy spowodowane jakąś promocją ZKM, ale niestety nie, bo bilet kupiłem w normalnej cenie. Dlaczego aż tyle musiałem jeździć za biletem? Na drugi dzień złość mi przeszła i wszystko wróciło do normy. W końcu miałem bilet i mogłem poruszać się komunikacją miejską. Szczęście nie trwało długo, bo tylko miesiąc i scenariusz się powtórzył Dlaczego? Czy Zakładowi Komunikacji Miejskiej nie zależy na największej sprzedaży biletów i zadowoleniu klienta? Czy człowiek żyjący w XXI wieku musi biegać, bo całym mieście, żeby kupić bilet?


Podobnie jest z biletami jednorazowymi. Też trzeba nachodzić się żeby je kupić, bo nie każdy kiosk sprzedaje. Największy problem z kupnem jest na terenie dworca głównego po godzinie 18:00, gdzie jest czynny wówczas jeden jedyny kiosk, który na dodatek nie prowadzi sprzedaży biletów.

Nasuwa się mi tu pytanie czy w ogóle komuś z ZKM zależy na sprzedaży biletów? Sugeruje spojrzeć na dokonania ZTM w stolicy.
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie (41)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.