• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

"Wyrwa" pod LOT-em i szybkie zatrzymanie

ms
25 czerwca 2024, godz. 12:30 
Opinie (78)
Złodziej wyrwał portfel kobiecie, która płaciła sprzedawcy przy budynku LOT-u w centrum Gdańska. Na drugi dzień go zatrzymano. Złodziej wyrwał portfel kobiecie, która płaciła sprzedawcy przy budynku LOT-u w centrum Gdańska. Na drugi dzień go zatrzymano.

Złodziej wyrwał kobiecie portfel z ręki, gdy płaciła za zakupy ulicznemu sprzedawcy. Dzięki monitoringowi udało się go odszukać i zatrzymać na drugi dzień.Czy zostałe(a)ś kiedyś okradziony(a) na ulicy?

Wielokrotnie policjanci z Trójmiasta za naszym pośrednictwem poszukują osób, które dopuściły się przestępstwa, a których wizerunki zostały zarejestrowane przez monitoring - sklepowy, przemysłowy czy też miejski.

Nierzadko zdarza się, że takie poszukiwania rozpoczyna się kilka tygodni, a nawet miesięcy od popełnienia przestępstwa.

Tym razem jednak monitoring przyniósł efekt niemal natychmiastowy.

"Wyrwa" przy budynku LOT-uW piątek policjanci odebrali zgłoszenie, że przy ul. Wały Jagiellońskie doszło do kradzieży. Do pokrzywdzonej, która płaciła za zakupy w okolicy LOT-u, podbiegł mężczyzna, wyrwał jej z ręki portfel z dokumentami i uciekł.

W świetle prawa nazywa się to "kradzież zuchwała", ale w języku policjantów to po prostu "wyrwa".Sprawą zajęli się policjanci ze Śródmieścia. Zaczęli od zabezpieczenia nagrania kamer miejskiego monitoringu.

- Policjanci dotarli do nagrania, które zarejestrowało przebieg zdarzenia, dzięki czemu poznali rysopis sprawcy. Zatrzymanie mężczyzny było utrudnione, ponieważ jest to osoba bez stałego miejsca zamieszkania. Udało się jednak ustalić, gdzie zazwyczaj przebywa. Ta informacja była prawdziwa - informuje aspirant sztabowy Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.


Złodziej zatrzymany na drugi dzieńNastępnego dnia o godz. 8 rano kryminalni zatrzymali 33-latka na terenie Śródmieścia. Mężczyzna został doprowadzony do komisariatu i dzięki zgromadzonym dowodom usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej oraz zarzut ukrycia dokumentu (nie wykorzystał go, lecz tylko przetrzymywał).

Za kradzież szczególnie zuchwałą maksymalna kara wynosi do 8 lat więzienia. Za ukrycie dokumentu - do 2 lat więzienia.
ms

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (78)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane