Fakty i opinie

stat

Wyrwał przewód do tankowania na stacji benzynowej

Gapiostwo kierowcy na stacji benzynowej sprawiło, że zainteresowała się nim policja. Szybko odkryła, że kierowca jest poszukiwany listem gończym i ma orzeczony trzyletni zakaz prowadzenia samochodów.Kierujący volkswagenem polo mieszkaniec Gdańska, wyjeżdżając ze stacji paliw przy Trakcie św. Wojciecha zobacz na mapie Gdańska nie odłączył przewodu do dystrybutora gazu. Kiedy ruszył, pociągnął wąż za sobą, wyrywając go z urządzenia.

- Okazało się, że kierowca volkswagena jest poszukiwany przez gdański sąd listem gończym celem doprowadzenia go do najbliższego aresztu lub zakładu karnego do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy. Dodatkowo na 41-latku ciążył trzyletni zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go jeszcze do listopada 2020 roku - mówi asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Podczas kontroli okazało się, że samochód, którym poruszał się gdańszczanin, jest nieubezpieczony. Za brak polisy OC ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny przewiduje karę do 4200 zł.

- Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu na ul. Platynowej. Zgodnie z dyspozycjami sądu 41-latek zostanie teraz umieszczony w zakładzie karnym lub areszcie. Za złamanie zakazu sądowego grożą mu teraz kolejne lata pozbawienia wolności - informuje Karina Kamińska.

Opinie (220) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.