Fakty i opinie

Wystające studzienki na wiadukcie Biskupia Górka. Urzędnicy: to wciąż teren budowy

Wystające z jezdni studzienki wymuszają na kierowcach ryzykowne manewry.

Jazda po wiadukcie Biskupia GórkaMapka jest niekomfortowa, a zdarza się, że i niebezpieczna. Wszystko przez wystające z nawierzchni studzienki, które wymuszają na kierowcach gwałtowne manewry - zwraca uwagę nasz czytelnik w Raporcie z Trójmiasta. Miejscy urzędnicy przypominają, że to nadal teren budowy, ale zapowiadają wyrównanie poziomu jezdni.Zwracasz uwagę na informacje o robotach drogowych?

tak, staram się je omijać, bo zwykle są w tych miejscach korki 48%
tak, ale tylko po to, żeby ewentualnie zwolnić 33%
nie, a jeżeli jest dobry przejazd, to nawet nie zwalniam w okolicy 11%
nie, bo rzadko jeżdżę autem 8%
zakończona Łącznie głosów: 396
- Na wiadukcie Biskupia [Górka - dop. red.] od dłuższego czasu wystają trzy studzienki. To sytuacja nie tylko niebezpieczna dla motocyklistów, ale i dla samochodów. Kierowcy, nie chcąc najechać na obrzeże studzienki, wykonują niebezpieczne uniki - zauważył w Raporcie z Trójmiasta nasz czytelnik.
Swoje spostrzeżenia udokumentował filmem. Widać na nim wystające pokrywy studzienek i samochody, które je omijają.

Miejscy urzędnicy przyznają, że zgodnie z oznakowaniem jazda po wiadukcie jest przejazdem po budowie. Kierowcy powinni więc zachowywać tam szczególną ostrożność - właśnie ze względu na podobne "niespodzianki".

Wystające studzienki wiadukt Biskupia

Na wiadukcie Biskupia od dłuższego czasu wystają 3 studzienki. Sytuacja nie tylko niebezpieczna dla motocyklistów ale i dla samochodów. Kierowcy nie chcąc najechać na obrzeże studzienki wykonują niebezpieczne uniki . Czy ktoś z Państwa ma informacje czy to będzie poprawione ? Pozdrawiam


- Na wiadukcie Biskupia Górka obecnie ułożona jest warstwa wiążąca nawierzchni. Do ułożenia została warstwa ścieralna, która wyrówna poziom i spowoduje, że studzienki nie będą wystawały - zapewnia Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Czy trasa powinna być oddana do ruchu? Zdecydowanie tak!W tym miejscu pojawia się jednak pytanie, czy miasto powinno oddawać do użytku kierowców trasę, na której można natrafić na wystające elementy, wpływające na komfort jazdy? Większość kierowców odpowie na to pytanie twierdząco.

Wiadukt kluczowy dla płynnego ruchuWiadukt Biskupia Górka to wyczekiwana inwestycja, a prowadzone tam prace budowlane, które wymusiły zamknięcie przejazdu, uprzykrzały życie nie tylko kierowcom, ale także pasażerom komunikacji miejskiej. Tym bardziej, że zakończenie najpoważniejszych robót przeciągało się w czasie.

Przypomnijmy: jezdnia w relacji Śródmieście-Orunia została oficjalnie otwarta 29 stycznia. To nieco później, niż zakładano. Pierwotny termin dopuszczenia konstrukcji do użytku miał nastąpić w IV kwartale ubiegłego roku.

Otwarcie mostu nad Kanałem RaduniOtwarcie mostu nad Kanałem Raduni to dobra wiadomość m.in. dla mieszkańców Chełmu. Na stare trasy wróciła także komunikacja miejska.
Otwarcie mostu nad Kanałem Raduni to dobra wiadomość m.in. dla mieszkańców Chełmu. Na stare trasy wróciła także komunikacja miejska. mat. prasowe
Z kolei kilkanaście dni temu mieszkańcy Chełmu i Ujeściska doczekali się otwarcia nieczynnego od 1,5 roku mostu nad Kanałem RaduniMapka. Jego zamknięcie sprawiło, że autobusy linii 108 w ogóle przestały dojeżdżać do centrum, a 118 jeździły zmienioną trasą. 1 kwietnia wszystko wróciło do normy.

Warto więc zachować szczególną ostrożność, przejeżdżając przez sam wiadukt i jego okolicę - mając jednak na uwadze, że zamknięcie lub ograniczenie przejazdu zdecydowanie negatywnie odbiłoby się na płynności ruchu w tej części Gdańska.

Jednoślady na sprzedaż do 2 tys. zł. Ogłoszenia z Trójmiasta

Junak 901
1 450 zł
Junak 901
Motocykl
500 zł
Motocykl
Skuter TGB
1 600 zł
Skuter TGB

Opinie wybrane


wszystkie opinie (132)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »