Fakty i opinie

stat

Wytarte znaki na ul. Warszawskiej. Nowe będą na wiosnę

Najnowszy artukuł na ten temat

Znaki poinformują kierowców o wysokości mandatu

Znaki poziome na fragmencie ul. Warszawskiej w Gdańsku są wytarte, co może dezorientować kierowców. Miejscy urzędnicy podkreślają, że - w związku z pogodą - wykonano je w "technologii cienkowarstwowej" i mają one charakter tymczasowy. Docelowe oznakowanie powstanie na wiosnę tego roku, gdy warunki atmosferyczne będą lepsze.Jak oceniasz czytelność oznakowania poziomego w Gdańsku?

w większości jest dobra 14%
różnie, zależy od miejsca 41%
źle, jest sporo miejsc, gdzie pasów w ogóle nie widać 45%
zakończona Łącznie głosów: 639
O tym, że farba użyta do malowania poziomych znaków drogowych, czyli np. przejść dla pieszych lub pasów ruchu na ul. Warszawskiej, wyciera się z nawierzchni drogi, poinformował nas czytelnik w Raporcie z Trójmiasta.

Zwróciliśmy się w tej sprawie z pytaniami do miejskich urzędników. W Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska usłyszeliśmy, że znaki na ul. Warszawskiej "zostały wykonane tymczasowo".

Czytaj też: Przejechaliśmy Nową Bulońską Północną

- Z uwagi na porę zimową i panujące warunki atmosferyczne nie ma możliwości wykonania docelowego, trwałego malowania. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców i aby ułatwić im poruszanie oraz zwiększyć bezpieczeństwo podróży na oddanych odcinkach drogi, oznakowanie było wykonane tymczasowo w technologii cienkowarstwowej - mówi Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Nowe znaki na ul. Warszawskiej powstaną na wiosnęTaka forma wykonania znaków na drodze była uzgodniona z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni. Co więcej, tymczasowe oznakowanie na ul. Warszawskiej wykonano w ramach obowiązującej umowy na budowę linii tramwajowej Nowa Bulońska, co nie generowało dodatkowych kosztów.

leszek - czytelnik
Pasy na warszawskiej po 3 tygodniach od oddania. Strach pomyslec ile droga wytrzyma. Trojmiasto.pl: Gdański Zarząd Dróg i Zieleni informuje, że oznakowanie poziome, które się tam znajduje zostało wykonane tymczasowo – cienkowarstwowo. Docelowo ma tam być oznakowanie grubowarstwowe-strukturalne i ze względu na warunki atmosferyczne będzie ono wykonane na wiosnę przez NDI.


- Docelowe oznakowanie zostanie wykonane wiosną tego roku, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych i zgodnie ze wszystkimi wymaganiami technologicznymi - zapowiada Niezgoda.

Nieruchomości na wynajem i do kupienia na południu Gdańska

Nowe inwestycja Oliwkowa Park !
999 000 zł
Gdańsk Szadółki
Nowe inwestycja Oliwkowa Park !
899 000 zł
Gdańsk Jasień
Nowe inwestycja Oliwkowa Park !
Dwupokojowe Orunia Górna
1 600 zł
Gdańsk Orunia Górna
Dwupokojowe Orunia Górna