• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wyważyli drzwi i uratowali staruszkę

ms
24 stycznia 2023, godz. 13:00 
Opinie (151)
Straszą panią udało się uratować z zadymionego mieszkania dzięki sprawnemu działaniu sierż. szt. Adama Szymańczaka, st. sierż. Arkadiusza Flejszmana oraz st. post. Michała Szatkowskiego z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. Straszą panią udało się uratować z zadymionego mieszkania dzięki sprawnemu działaniu sierż. szt. Adama Szymańczaka, st. sierż. Arkadiusza Flejszmana oraz st. post. Michała Szatkowskiego z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku.

Z zadymionego mieszkania wyniesiono nieprzytomną, 76-letnią kobietę. Dzięki szybkiej akcji udało się uniknąć tragedii.Czy w twojej rodzinie jest starsza osoba mieszkająca samotnie?

W poniedziałek, 23 stycznia, informowaliśmy o tragicznym pożarze w Brzeźnie, w którym zginęła 70-letnia kobieta.

Podobna sytuacja miała też miejsce kilka dni temu, w ostatni piątek, na Siedlcach. Wówczas jednak tragedii udało się na szczęście uniknąć.

O krok od tragediiDym wydobywający się z mieszkania na Siedlcach zauważono przed godz. 15:30. Poza strażakami na miejsce zdarzenia przyjechali także policjanci z oddziałów prewencji.

Ponieważ pojawili się tam jako pierwsi, to właśnie oni wyważyli drzwi i weszli do mieszkania. Całe pomieszczenie wypełnione było gęstym dymem, który wydobywał się z palącego się na kuchence garnka.

Sprzęt i systemy przeciwpożaroweDomy opieki dla seniorów w TrójmieścieNieprzytomna seniorka uratowanaOkazało się, że w mieszkaniu znajduje się nieprzytomna kobieta - 76-latka. Policjanci wynieśli ją z mieszkania i udzielili pomocy przedmedycznej.

Pozostali mieszkańcy sami ewakuowali się z budynku. Gdy strażacy powadzili akcję gaśniczą, wiadomo już było, że starszą panią udało się uratować.

ms

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (151)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane