Fakty i opinie

stat

Nowy rozkład PKP. Z Trójmiasta pociągiem na Słowację

Co prawda Pendolino nie przyspieszy na trasie do Warszawy, ale pojawią się nowe połączenia z Trójmiasta do stolicy.
Co prawda Pendolino nie przyspieszy na trasie do Warszawy, ale pojawią się nowe połączenia z Trójmiasta do stolicy. materiały prasowe

W niedzielę wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów w całej Polsce. M.in. zwiększy się liczba kursów z Trójmiasta do Warszawy oraz pojawi się bezpośrednie połączenie na Słowację. Ze względu na remonty czasy przejazdów niektórych pociągów mogą się wydłużyć, a Pendolino nie pojedzie niestety szybciej do stolicy.Korzystasz z kolejowych połączeń dalekobieżnych?

tak, przynajmniej kilka razy w roku 42%
tak, ale bardzo rzadko 31%
nie, praktycznie w ogóle 27%
zakończona Łącznie głosów: 2858
Jak co roku mniej więcej w połowie grudnia pojawia się nowy rozkład jazdy pociągów, który będzie obowiązywał przez najbliższy rok. Najnowszy zacznie obowiązywać od niedzieli, 15 grudnia.

Nowe pociągi i nowe relacje:


  • EIC Banach relacji Gdynia-Warszawa-Kraków-Przemyśl będzie kursował w soboty w stronę Trójmiasta, a w niedzielę wracał na Podkarpacie.

  • TLK Słowiniec połączy Trójmiasto i Warszawę. Pociąg ze stolicy będzie wyjeżdżał codziennie przed godz. 9 rano, a w drogę powrotną ruszy przed godz. 17.

  • TLK Bryza wyruszy na trasę Olsztyn-Kołobrzeg przez Trójmiasto.

  • TLK Słupia (podczas szczytów przewozowych) będzie kursował w relacji Łódź-Warszawa-Trójmiasto-Kołobrzeg.

  • TLK Artus relacji Katowice-Gdynia zyska dodatkową grupę wagonów z Jeleniej Góry, co pozwoli połączyć bezpośrednio Jelenią Górę i Wałbrzych z Bydgoszczą i Trójmiastem.

  • TLK Małopolska z Gdyni do Przemyśla pojedzie do Zakopanego i Krynicy-Zdroju.

  • TLK Jamno (w wakacje) relacji Słupsk-Wrocław zastąpi TLK Łebsko relacji Łeba-Jelenia Góra.

  • TLK Rozewie kursujący między Gdynią a Bielskiem-Białą dojedzie aż do Żyliny na Słowacji. Kursy będą odbywały się codzienne.


Remonty, objazdy, dłuższy czas przejazduNowy rozkład przewiduje też ograniczenia i utrudnienia w kursowaniu pociągów z i do Trójmiasta.

Jak już wcześniej zapowiadaliśmy, Pendolino nie rozpędzi się na trasie z Gdyni do Warszawy do 200 km na godz. Miało to skrócić czas przejazdu na odcinku Gdańsk Główny - Warszawa Centralna z obecnych 2 godz. 49 minut do 2 godz. 35 minut.

Zmieni się też - na mniej korzystny, zdaniem naszych czytelników - rozkład kursowania pociągów między Gdynią a Berlinem.

Nocny pociąg TLK Ustronie relacji Przemyśl-Kołobrzeg wróci na trasę podstawową. Nadal będzie kursował przez Trójmiasto, ale jego docelowym przystankiem będzie Kraków.

- Ze względu na remont linii kolejowej nr 220 pociągi pomiędzy Gdańskiem a Olsztynem pojadą trasą objazdową przez Iławę i Ostródę. Natomiast kontynuacja prac na linii nr 131, na odcinku Tczew-Bydgoszcz, może wpłynąć na wydłużenie czasów przejazdu pociągów z Gdyni do Poznania, Wrocławia, Zielonej Góry, Łodzi i Katowic - informuje Katarzyna Grzduk, rzecznik prasowy PKP Intercity SA.
W weekend, kiedy nowy rozkład wejdzie w życie, do dyspozycji pasażerów będą informatorzy mobilni. W niedzielę, 15 grudnia, i w poniedziałek, 16 grudnia, pojawią się na 11 dworcach w największych miastach Polski, w tym w Gdańsku i w Gdyni.

Opinie (168) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.