• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Z kamerą w wieży kontroli lotów

Arnold Szymczewski
19 marca 2017 (artykuł sprzed 6 lat) 

Ich pracę można uznać za prestiżową, a zarobki za ponadprzeciętne, ale kontroler ruchu lotniczego to bardzo stresujące i odpowiedzialne stanowisko. Mimo to na jedno miejsce chętnych jest około 120 osób.Lubisz latać samolotem?

W Polsce od 2007 roku organem odpowiedzialnym za zapewnienie służby kontroli ruchu lotniczego jest Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. PAŻP swoje oddziały ma na wszystkich większych lotniskach w Polsce. Do jej głównych zadań należy zarządzanie przestrzenią powietrzną i ruchem lotniczym, z bezpieczeństwem na pierwszym miejscu. Rekrutują i szkolą pracowników, którzy po około dwóch latach nauki i pracy będą mieli bezpośredni kontakt z załogą samolotu oraz dbać będą o ich bezpieczeństwo podczas lotu i manewrowania na lotniskach.

Gdańska wieża kontroli lotów

To budynek bardzo podobny do innych wież w całej Polsce, czyli wysoki na sześć pięter, oszklony u góry, z tarasem widokowym, czynny 24 godziny na dobę. Pracuje tutaj kilkadziesiąt osób w systemie zmianowym.

Czym zajmuje się wieża kontroli lotów i ludzie w niej pracujący?

Kontroler ruchu lotniczego to osoba, która kontroluje i obserwuje ruch lotniczy na terenie lotniska, jak i poza nim. Do zadań kontrolera należy głównie wydawanie poleceń skierowanych do pilota. To dzięki pracy kontrolera samolot może poruszać się po płycie lotniska, jak i w powietrzu. Tak naprawdę samolot w zasięgu lotniska, bez wytycznych kontrolera, nie może bowiem zbyt wiele. To osoba zatrudniona na stanowisku kontrolera ruchu lotniczego przydziela pas startowy, zezwala na start lub lądowanie oraz mówi, gdzie kołować przed startem i po wylądowaniu. W powietrzu ustala wysokość i prędkość samolotu. Oprócz tego sprawdza i informuje na bieżąco pilotów o warunkach meteorologicznych.

- Wszyscy są uśmiechnięci, ale wcale tak kolorowo nie jest. Podobno jest to najbardziej stresujący zawód na świecie. Można sobie wyobrazić, że każdy samolot ma na pokładzie od kilkudziesięciu do kilkuset pasażerów i ich bezpieczeństwo leży nie tylko w rękach pilota, ale też naszych - mówi Piotr Giejsztowt, kierownik terenowego ośrodka kontroli ruchu lotniczego w Gdańsku.
Kontrolerzy ruchu lotniczego wspomagani są wieloma zaawansowanymi systemami komputerowymi, które pozwalają im z bardzo dużą dokładnością ocenić np. bieżące i przyszłe warunki meteorologiczne. Na wieży kontroli lotów znaleźć można takie urządzenia, jak systemy łączności radiowej, system nawigacji obszarowej czy system ILS (radiowy system nawigacyjny, wspomagający lądowanie samolotu w warunkach ograniczonej widzialności).

Trzeba jednak pamiętać, że pomimo systemów, które znacznie ułatwiają pracę kontrolerów ruchu lotniczego, to wszystko zależy od człowieka, w którego rękach niejednokrotnie jest kilkuset pasażerów samolotu. Dlatego zawód ten jest tak bardzo stresujący.

Czym charakteryzuje się dobry kontroler?

Wyobraźnia przestrzenna, szybkość podejmowania decyzji i inteligencja na wysokim poziomie - to podstawa. Ponadto język angielski jest niemal równie ważny jak polski, bo w przypadku angielskiego wymagana jest znajomość bardzo dobra, natomiast w przypadku polskiego, biegła.

3 tys. chętnych i 25 miejsc pracy

Kontroler ruchu lotniczego to prestiżowy i dobrze płatny zawód (według serwisu www.wynagrodzenia.pl mediana zarobków kontrolera ruchu lotniczego to 8 tys. zł brutto). Niestety nie wystarczy chęć do pracy i miła aparycja. Czas szkolenia kandydatów to 22 miesiące, ale zanim to nastąpi, trzeba przejść sześć etapów rekrutacji, do których należy analiza złożonej aplikacji, testy z języka angielskiego, testy predyspozycyjne FEAST, testy psychologiczne, rozmowa kwalifikacyjna i badania lekarskie.

Jeśli uda nam się przejść sześć etapów rekrutacji, następuje kurs w Ośrodku Szkolenia Personelu ATS w Warszawie, który trwa około roku i składają się na niego szkolenia teoretyczne i praktyczne, sesje egzaminacyjne, szkolenia na symulatorach i końcowy egzamin, który jeszcze nie dopuszcza nas do samodzielnej pracy.

Po zakończonej edukacji w Warszawie zostajemy wysłani do jednostki, w której pod okiem przewodniczącego spędzamy 10 miesięcy na stanowisku operacyjnym, na szkoleniu praktycznym. Po prawie dwóch latach następuje egzamin praktyczny przed Lotniczą Komisją Egzaminacyjną do uzyskania licencji kontrolera ruchu lotniczego. I w taki oto sposób, ze 120 chętnych na jedno miejsce pozostaje jeden. Do tego wszystkiego dochodzi oczywiście nauka nowego alfabetu.

- Na każdym lotnisku na świecie obowiązuje alfabet tzw. icaowski, tak jak polski ABC, tak tutaj Alfa, Bravo, Charlie. Tym alfabetem posługuje się całe lotnictwo - kończy Piotr Giejsztowt.

Miejsca

Opinie (110) 9 zablokowanych

 • Jedyne stanowisko gdzie nie zatrudnią misiewiczów (16)

  • 122 24

  • (10)

   Za niskie zarobki jaj dla misiewiczow no i nie da sie udawac ze sie pracuje

   • 57 2

   • (9)

    Z tymi zarobkami to popłynęli... Wartości z kosmosu...

    ATC zarabia w Gdańsku 12 000 netto jako początkujący...
    Może w jakimś Radomiu faktycznie jest to 8k brutto.
    A np. na wyspach jest to pensja 40 000 funtów netto ;)

    I to nie jest tak, że jest 120 osób na jedno miejsce.
    Jest ponad 100 osób na jedno miejsce, ale 99% z nich nie ma predyspozycji (za małe IQ :D ) żeby tą pracę wykonywać ;D Więc realnie są 1-2 osoby na jedno miejsce.

    • 6 6

    • (1)

     IQ jak IQ ale tu się liczą specyficzne cechy które nie każdy posiada czyli
     opanowanie, szybkość podejmowania właściwych decyzji oraz szybkiej jej zmiany gdy jest błędna, komunikatywność, orientacja w przestrzeni, "multitasking", umiejętność przewidywania rozwoju sytuacji.

     • 7 0

     • Dorzuć: szybkie liczenie w pamięci, spostrzegawczość, współpracę z zespołem, możliwą pracę w stresie pod wpływem presji czasu...
      Wszystko razem wraz z tym co wymieniłeś daje (jak wspomniałem) wysokie IQ ;)

      • 3 2

    • (1)

     40k funtow na wyspach to nie jest oszalamiajaca kwota. Wyzej od sredniej, ale d*py nie urywa.

     • 2 0

     • Chyba nie załapałeś ;)

      40 tys na rękę miesięcznie - nie rocznie - tj. 200 000zł / mc jeśli jakiś geniusz to sobie tak przelicza...
      ~Tyle zarabia ATC na Heathrow airport - POCZĄTKUJĄCY ATC :)

      • 0 1

    • Poplynołeś na całej linii gościu z tymi zarobkami...... (4)

     Rocznie jako doświadczony kontroler możesz w UK zarobić 45.000-100.000 funtów....+ dodatki w skali roku w wysokości 3 000 - 10 000 funtów w zależności od wielkości lotniska i liczby operacji.....

     Na starcie dostajesz ok 13. 000 funtów rocznie (pierwszy rok - okres szkolenia, jeśli się załapiesz + opłacony kurs przez port lotniczy + dodatki za dojazdy itp).

     Jak ukończysz pełne szkolenie zarabiasz przez ok rok od 17.000 do ok 20 000 funtów rocznie + dodatki itp

     Potem dostajesz okresowe podwyżki (wysokość jak wspomniałem zależy od stażu pracy i ilości operacji) - czyli po ok 3-4 latach możesz wyciągnąć ok 45 000 funtów rocznie. Jeśli międzyczasie trafisz na duże lotnisko międzynarodowe możesz liczyć na kolejne podwyżki - i powiedzmy po ok 8-12 latach możesz dojść nawet do 100 000 funtów rocznie (ale to na takim porcie jak Swanwick lub Heathrow - przy czym nie wielu tyle zarabia, liczba miejsc jest ograniczona i na stołkach siedzą stare wygi i często ich dzieci (widać jakby dziedziczność stołków, nie w prostej linii ale jest coś takiego widoczne.....). Jeśli zostaniesz na mniejszym lotnisku (akurat nie wykorkował/ odszedł na emeryturę inny doświadczony kontroler itp - to zostajesz na jakimś mniejszym lotnisku i raczej nie przekroczysz 45 000 funtów rocznie.......

     Poza tym w niedalekiej przyszłości liczba kontrolerów zostanie zredukowana i to znacznie, bo od lat trwają pracę na systemami komputerowymi, które będą pełniły tą funkcję nie mecząc się przy okazji i nie należąc do żadnej organizacji związków zawodowych - co wbrew pozorom jest ważne w tej branży........

     • 1 1

     • (3)

      "ROCZNIE jako _doświadczony_ kontroler możesz w UK zarobić 45.000-100.000 funtów"
      "pełne szkolenie zarabiasz przez ok rok od 17.000 do ok 20 000 funtów ROCZNIE"
      "czyli po ok 3-4 latach możesz wyciągnąć ok 45 000 funtów ROCZNIE"
      "po ok 8-12 latach możesz dojść nawet do 100 000 funtów ROCZNIE"

      4x powtórzył, nie ma mowy o literówce/pomyłce - cóż za ekspert !
      HAHAHAHAHAHHHA

      Znaczy twierdzisz... że zarabiasz/zarabiałeś 1400-1666, 3750 oraz 8333 funtów miesięcznie jako ATC?

      No to grubo masz stary w czubie, bo ja mam kolegę, który zarabia obecnie 85 tys. funtów MIESIĘCZNIE na heathrow po 6 latach stażu - w tym 4 w Polsce ;)

      • 1 1

      • Wkręcił ci kit albo poj,...o mu się z zerami/ przecinkiem, więc nie wierz we wszystko co usłyszysz.... (2)

       Nie mam w czubie tylko opisuję realne stawki a nie z d....y wzięte wartości. Pracowałem w USA zanim zrobiłem FAA CPL-H - nie w UK, ale znam kilka osób z branży i mam odniesienie do zarobków - i tam (w USA) rocznie możesz wyciągnąć między 30 000 a 130 000 dolarów (patrz staż i wielkość portu) a UK wg podanych wyżej stawek.

       Znajomi z British Airways (jako piloci liniowi na trasach Europa - USA i Europa - Azja zarabiają ok 60 000 funtów rocznie - a na wieży zazwyczaj jest mniej....więc.

       Stawki o których piszesz były zbliżone przez chwilę, tyle że w euro (parę lat temu) wywindowane przez związki zawodowe w Hiszpanii - ale to się ukróciło, bo dochodziło do sytuacji, w której prezes portu zarabiał mniej od kontrolera.

       • 0 1

       • (1)

        Nie, sympatyczny kolego :D

        Już bełkoczesz i się gubisz "że stawki jakie podałem były przez chwilę"
        :D
        Znaczy twierdzisz, że przez chwilę było 40 000 funtow/mc a nagle 5x mniej (8300) :D
        Co za porażająca logika kogoś kto nie ma pojęcia o czym mówi! :D

        Wziąłeś dane z internetu i teraz kombinujesz - gratuluję :D
        Najwyraźniej to Ty wierzysz we wszystko co napisze jakiś dureń w dowolnym art. w necie.

        Ja mam sprawdzone dane z pierwszej ręki.
        Dyskusja skończona.

        • 0 0

       • W Gdańsku - w pierwszym miesiącu stażu - jest to 10-12 tys. złotych :D

        Jesteś pewien, że na wyspach jest to tyle ile pisałeś? Znacy 1400-1666 funtów? :DDD

        Dobry żart koleżko...

        I nie wiem po co pisać bzdury o tym ileż to ludzi jest na jedno miejsce...
        Skoro zdarza się, że z grupy 150 "chętnych" egzaminów końcowych nie zdaje żaden - bo się nie nadają :D

        • 0 1

  • Oj, żebyśmy się nie zdziwili

   Antek nie takich speców od lotnictwa ma w komisji

   • 28 6

  • przyjdzie tylko na tą przerwę w pracy

   podpisze obecność i do domciu, lub do klubu jak weekend blisko

   • 10 3

  • Misiewiczów nie ,i na szczęście tez nie synalków Donalda ,ale za to dostali inna posadę na lotnisku,

   od Amber Gold tez!!

   • 8 14

  • Oj, nie zdziw się.

   sam misio jest już prawei generałem i admirałem i może nawet krokodylem.
   Wprowadzą nową ustawę (projekt poselski rzecz jasna) narciarz wróci z długopisem kolumną, rano podpisik, i hyc z powrotem na stoczek.

   i już za miesiąc np. misio będzie konsultantem w wieży. żeby np. niemcy nie wykupili :))

   • 11 2

  • ojjjjj

   narazie

   • 0 0

 • prestiżowa praca i ponadprzeciętne zarobki? (23)

  czyli jakie? Bo "za 6 tys. zł to pracuje złodziej albo idiota".

  • 84 18

  • "Ponadprzeciętne"

   Czyli wyższe od średniej krajowej? O zeta?

   • 9 1

  • Czasami Was podsłuchuję na 127.275 MHz jak rozmawiacie po angielsku z pilotami (10)

   czuję wtedy głębokie zażenowanie

   • 16 8

   • Nie narzekaj, kontrolerzy lotów mówią całkiem godziwie po angielsku

    Posłuchaj lepiej kapitanatów portów morskich w Gdańsku czy Gdyni,
    Takiego dukania to nawet na wielu kursach dla początkujących nie usłyszysz....

    • 23 2

   • To nie podsluchuj

    • 7 4

   • ale wiesz, że idziesz pierdzieć w pasiaki? (6)

    Art. 267. (105) §1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla
    niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci
    telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne,
    informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie,
    podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do
    lat 2.
    § 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości
    lub części systemu informatycznego.
    § 3. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie
    jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym,
    wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem.
    § 4. Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w §
    1-3 ujawnia innej osobie.
    § 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 1-4 następuje na wniosek
    pokrzywdzonego.

    • 7 12

    • To zn. jak w nieuprawniony sposób uzyskuje informacje omijając zabezpieczenia?

     Moje radio w kuchni ok. 8.20 - 8.40 na RMF Maxxx jest zakłócane przez rozmowę z jakiegoś samolotu do wieży. Najczęściej jest to podziękowania za pozwolenie na wejście w obszar jakiejś kontroli lotów.

     • 11 2

    • Glupi jestes jak but tesciowej... (1)

     • 0 4

     • powiesz to prokuratorowi

      • 0 2

    • Polecam aplikację SDRTouch na androida :)

     • 1 0

    • no debil...

     • 0 0

    • "ale wiesz, że idziesz pierdzieć w pasiaki?"

     Ale wiesz, że jesteś idiotą?

     Cytat: USTAWA
     z dnia 16 lipca 2004 r.
     Prawo telekomunikacyjne
     (Dz. U. Nr 171, poz.1800)
     DZIAŁ VI

     Razdział 2Art. 144. 1. Nie wymaga pozwolenia używanie urządzeń radiowych przeznaczonych wyłącznie do odbioru.

     Urządzenia nasłuchowe dla częstotliwości lotniczej możesz normalnie, legalnie kupić w sklepie, nie jest wymagana żadna licencja, pozwolenie itd.

     • 3 0

   • Komunikacja radiowa ma swoją specyfikę

    Przede wszystkim ma być zrozumiała. To nie miejsce i czas na oratorskie popisy i cyzelowanie akcentu. Najlepiej sprawdza się twarda wymowa, taki "angielski po niemiecku". Żadne kowbojskie bełkotanie czy ruskie akcentowanie.
    Słucham komunikacji i wielu pilotów mówi fatalnie, niestarannie.
    W Gdańsku fajny głos ma jedna pani, działa uspokajająco.

    • 2 0

  • buhahahha 8000 to maja być extra zarobki buhhha to 5000 na rekę (6)

   z domu bym się nie ruszy , teraz dobre i normalne zarobki to 12-15 000. A 2000-3000 to zarabiają fizole co nic nie umieją i żadnych szkół nie skończyli - elektorat pis tacy nieudacznicy

   • 8 39

   • Proszę jaka znajomość rynku. .. (2)

    Jestem doświadczonym fizjoterapeutą i zarabiam około 2000 zł. Mój kolega jak to mówisz "fizol" na budowie zarabia około 6000 zł. Nie masz pojęcia o czym mówisz.

    • 36 1

    • doświadczony (1)

     nie znaczy że dobry!
     skoro doświadczony to wiele lat i praktyki w zawodzie, więc jeśli nadal 2k zarabiasz to jesteś d*pa wołowa

     • 10 12

     • A ty to kto cwaniak i naciagacz czy tylko błazen

      • 6 3

   • lekarz na specjalizacji (2)

    lekarz na specjalizacji 6 letniej zarobki 2200 zł na rękę. Dyżury 25 zł brutto za godzinę. Podkreślę tylko - pełna odpowiedzialność za leczenie. Pozdrawiam

    • 15 4

    • Odpowiedzialność ? (1)

     Tutaj fantazja cię poniosła. Nie słyszałem aby jakiś lekarz poszedł siedzieć.

     • 14 4

     • Ale na pewno słyszałeś. ..

      ... o takich, którzy wyleczyli. Może nawet twoich rodziców. Odpowiedzialność - to właśnie leczenie. Pewnie jak zlamiesz nogę albo dostaniesz skrętu jelit od nadmiaru kebabow - to pójdziesz do uzdrowiciela.

      • 0 0

  • Wieza (1)

   13000zl tyle zarabia poczatkujacy

   • 7 1

   • Ja na swojej wieży zarabiam 1500

    USD

    • 0 0

  • (1)

   To prawda, tak twierdzi ta lolita Bienkowska z najwyższego parlamentu UE.

   • 2 1

   • Bieńkowska. ..

    ... mówiła o braku dobrych kandydatów za 6 tys. brutto na stanowisko wiceministra. Trzeba czytać lub słuchać ze zrozumieniem.

    • 1 1

 • (5)

  A ilu kontrolerow lotu jest zatrudnionych u Szczurka w Kosakowie?

  • 38 16

  • Ilu was trolli zatrudnia Szofernaker?

   • 7 8

  • zastanawiałam się czy jakiś czubek

   napisał coś o Kosakowie,no i pierwszego znalazłam.Zmieńcie patrona bolkowskiego lotniska bo się z was śmieją

   • 1 1

  • Tyle ile mgly jest w rebiechowie (2)

   Wiadro na deszczowke,security wiecznie zaspane i kolejki jak w O'rle
   No i brudne kible...gdansk wita

   • 0 0

   • lataj z Gdynii (1)

    • 0 0

    • Latam

     Z radomia

     • 0 0

 • Prosze uzywac pelnej nazwy. (15)

  To jest Port Lotniczy im. Lecha Walesy. I wszyscy jestesmy z tego dumni.

  • 88 114

  • jak pelna nazwa to pelna nazwa (4)

   Port lotniczy im.platnego agenta. I nie jestesmy z tego dumni lecz zawstydzeni i zazenowani.

   • 36 30

   • możesz się pomodlić o zmianę nazwy

    • 17 13

   • (2)

    Lechowi Wałęsie nikt i nic nigdy nie odbierze chwały człowieka który doprowadził do upadku komunizmu w naszej części świata. Myślę, że właśnie świadomość tego faktu działa jak płachta na byka na tych wszystkich, którzy wtedy gdy On i Jemu podobni( np. Pan Marszałek Niesiołowski, p. Czuma czy później ks. Popiełuszko a wcześniej Józef Piłsudski rtm. Pilecki czy gen. Nil )ryzykowali zdrowie, wolność czy nawet życie siedzieli cicho. Ci ludzie, nie robiąc wtedy nic, dziś są czyści. Im teczek nie zakładano a jeśli nawet to jakoś tak dziwnie się składa, że to właśnie TYLKO ich teczki bezpieka fałszowała! Dziś, będąc niepojętym zrządzeniem losu u władzy mogą się mścić na Bohaterach naszej Wolności posyłając młodych harcowników z IPNu, którzy siepaczy ZOMO nie widzieli nawet na obrazku. Z pełnym przekonaniem mówię dzisiaj- Panie Prezydencie! Jest Pan Wielki i tej wielkości nikt i
    nic Panu nie odbierze!

    • 4 6

    • Coś prawdziwa historia szwankuje u Cie,

     powtarzasz to w co Ci każą wierzyć, i koło się zamyka. Niestety pan Bolek indywidualnie poszedł na ugodę z komunistami i stąd ten pośpiech i nocna zmiana w tamtych latach, i niech nikt nie wierzy, że Bolek sam obalił komunę, on wypełniał ich polecenia.

     • 5 1

    • Ale cię Peter poniosło, mylisz Biblię z Koranem. Porównywać Bolka do

     Piłsudskiego czy Pileckiego czy o zgrozo ks. Popiełuszki, to czysty d.ebilizm.

     • 0 0

  • Mów za siebie. (6)

   Ja znajduję się w tej grupie osób, która nigdy nie użyła, nie używa i używać nie będzie nazwiska tego bufona w nazwie. Dla mnie, to Port Lotniczy Rębiechowo. I tyle.

   • 39 15

   • Lech Walesa to symbol zmian jakie zaszly w Polsce. (5)

    Jest takze znany na swiecie. Czy tego chcesz czy nie.

    • 12 8

    • Co nie zmienia faktu ze byl platnym agentem i kablowal na kolegow !!! (4)

     A gdzie ta jego szumnie zapowiadana kontrekspertyza grafologiczna ? No gdzie ?

     • 12 9

     • Jaka zmiana taki symbol. (1)

      Trzeba sie z tym pogodzic.

      • 6 3

      • Geniusz wypowiedział się bździnami mózgu

       • 0 1

     • (1)

      Zawdzieczasz mu swoja wolnosc glupcze!!

      • 2 4

      • jemu?chyba zgłupiałeś

       komuchy znalazły idiotę i się z nim dogadali,a dlaczego o tych co nie kablowali i w totka nie wygrywali nie napiszesz?Ja jestem wdzięczna Walentynowicz,Gwiazdzie i innym prawdziwym bohaterom,do nich mam szacunek a nie do buca.

       • 5 1

  • (1)

   Nazwa powinna zostać odpolityczniona. To lotnisko jest dobrem nas wszystkich, nie tylko opcji politycznej wychwalającej Wałęsę

   • 10 2

   • Jestem za. Żadnych nazwisk - czy to LW, LK czy JP II.

    • 0 0

  • Tak Sbecy są dumni.

   Jesteś dumny jak reszta Sbekow

   • 0 0

 • Mój facet pracuje jako kontroler i nie jest to nic nadzwyczajnego ... dla prawdziwego bystrego faceta (9)

  Stresująca praca ale tylko dla nowych. Każdy kto pracuje parę lat już ma rutynę. Sama pracuję w podobnej branży i wiem że wszystko jest do ogarnięcia i braku stresu po czasie. Kto nie ogarnia stresu i lęku powinien zostać zwolniony jak najszybciej dla dobra firmy. Przyznać trzeba jeszcze jedno. Praca lotniskowego to praca dla silnego i zaradnego faceta. Nie polecam mięczakom i chłopcom w rurkach. o nieee. Nie podołacie temu nigdy;

  • 39 65

  • Brawo Anka (1)

   Tez jesteśmy dumni z twoje faceta, szczesciaro

   • 44 0

   • Też poleca Anki faceta

    Wpada do mnie jak robi "nadgodziny" żeby się odstresować.

    • 34 1

  • "Praca lotniskowego ..."TRAGARZA chyba ,wstawaj Ania do szkoły.

   • 30 3

  • Pytanie dłączyło praca tylko dla faceta?

   Znam spore grono rozgarnietych dziewczyn z odpowiednim wykształceniem. Hmm tylko takie Panie nie miały by takiego fajowe mena...

   • 4 0

  • Aniu, a rurki już włożyłaś, czy dalej uciskają na twoją piękną główkę????!!!!

   • 4 0

  • (1)

   Ta? Podaj no imię tego szczęśliwca, to się ponabijamy w robocie, jaką sobie elitarną laskę znalazł...

   • 10 0

   • KRL

    No napisz, ze Kontroler Ruchu Lotniczego Jasio z Ulka ale to bylo 37 lat temu.

    • 0 0

  • Realy

   Paździochowa?

   • 1 0

  • W pl nie ma ruchu na lotniskach.

   W Pl nie ma ruchu na lotniskach.Pracuje na zagranicznym lot. Więc mam porownanieWięc jaki stres.Stres to może mieć robił w fabryce gdzie goni go jakiś esesman(menager) żeby wyrobić wyśrubowane normy.

   • 0 0

 • O czym jest ten artykuł??? To chyba dział praca, a nie fakty i opinie????

  • 20 1

 • majk eks-rej oskar sierra nowember

  na kursie i sciezce

  • 21 0

 • Nauka nowego alfabetu to łatwizna przy tym nawale informacji do przyswojenia

  I tak na prawdę już dawno kontrolerzy czy pasjonaci lotnictwa go umieją ;)

  • 21 0

 • Wstawka o alfabecie,

  ta na końcu. Normalnie słodziutka :)

  • 17 0

 • Czego nie powiedzieli (2)

  Że po przejściu tych 6 etapów i wyeliminowaniu 3000 przeciwników przez pierwsze pół roku zarabiasz "najniższą krajową", a kurs może trwać 2 lata, ale może i 4. I wtedy dopiero zaczynasz dobrze zarabiać.

  • 19 1

  • Dokładnie

   lub jak kto woli: Danuta Olga Katarzyna Łukasz Anna Danuta Natalia Iwona Ewa =D

   • 7 0

  • Moze dlatego, ze lekarz specjalista zanim zacznie jakos zarabiac

   Ma ponad 10 lat nauki i jest do tego gnojony na kazdym kroku, po czym jak psychicznie wytrzyma, to moze zarabiac podobnie. No chyba ze ma rodzinke lekarzy za sobą, to wtedy nie jest tak gnojony, ale nauki ma potwornie duzo. Niewyobrazalnie.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane