Fakty i opinie

stat

Z psem do centrum handlowego. Czy to dobry pomysł?

Taki znak od kilku tygodni znaleźć można na drzwiach Centrum Handlowego Batory w Gdyni.
Taki znak od kilku tygodni znaleźć można na drzwiach Centrum Handlowego Batory w Gdyni. fot. Trojmiasto.pl

Coraz więcej sklepów wielkopowierzchniowych i centrów handlowych decyduje się otwierać swoje podwoje dla klientów z psami. Na taki krok zdecydowały się już m.in. salony Media Markt, Centrum Handlowe Batory w Gdyni czy Galeria Bałtycka w Gdańsku. Czy to na pewno dobry pomysł?Jak oceniasz zgodę na wchodzenie do centrów handlowych z psami?

pozytywnie, to doskonały pomysł 21%
pozytywnie, z tym zastrzeżeniem, że właściciele psów nie będą bez potrzeby nadużywać tego przywileju 19%
niezbyt mi się podoba, chociaż rozumiem, że są sytuacje, kiedy lepiej psa wziąć ze sobą do sklepu, niż zostawić go w aucie 24%
negatywnie, będę unikać sklepów, gdzie można wejść z psem 36%
zakończona Łącznie głosów: 2329
Już w zeszłym roku wejście do wszystkich wolnostojących salonów w całym kraju, także tych trójmiejskich, umożliwił Media Markt. W ślad za nimi poszły salony Saturn. W ostatnich miesiącach dołączyły do nich m.in. trzy duże trójmiejskie centra handlowe - gdyński Batory, Alfa Centrum i Galeria Bałtycka.

- Co zrobić z psem, kiedy wybierasz się na krótkie zakupy? To proste! Wziąć go ze sobą! Pies to najlepszy czworonożny przyjaciel człowieka, a zakupy nie muszą być powodem, by z tej przyjaźni rezygnować. Na co dzień zdarzają się bowiem sytuacje, kiedy załatwienie kilku spraw w centrum handlowym to konieczność. Niejednokrotnie klienci stają wtedy przed dylematem: "Ale co zrobić z psem?" - napisali kilka dni temu na swoim facebookowym profilu przedstawiciele Galerii Bałtyckiej, promując swoją akcję.
Dodali, że do centrum wprowadzać można psy bez względu na panującą na zewnątrz pogodę. Zaznaczyli jednak, że zwierzęta muszą mieć kaganiec i poruszać się mogą tylko na smyczy. Ich właściciele są też zobligowani do usunięcia we własnym zakresie wszelkich nieczystości.

Temat budzi kontrowersje

Pod wpisem przedstawicieli galerii rozgorzała zajadła dyskusja. Nie brakowało głosów poparcia, ale pojawiło się też wiele opinii krytycznych. Wśród tych ostatnich dominowały głosy wątpiące w możliwość zachowania czystości przy zgodzie na wpuszczanie na teren centrum zwierząt.

Tak Galeria Bałtycka zachęca do przychodzenia do sklepów z psemOstatecznie przedstawiciele Galerii Bałtyckiej poinformowali, że wchodzenie z czworonogiem do poszczególnych sklepów znajdujących się na terenie centrum, będzie zależne od woli ich właścicieli. W najbliższym czasie zaś pojawiać będą się specjalne naklejki na drzwiach tych sklepów, które zgadzają się na takie rozwiązanie.

Weterynarz: najlepiej w ogóle nie brać psa na zakupy

O to, czy powinno się z psem chodzić na zakupy i wchodzić z nim do centrów handlowych postanowiliśmy zapytać specjalistę, czyli weterynarza.

- Wiem, że w tej kwestii zdania są i będą podzielone, na pewno jednak nie powinno się wchodzić z psem do sklepu, gdzie sprzedawane są produkty spożywcze. Pies niestety może rozsiewać zarazki. Zresztą może być chory, na przykład mieć zapalenie gruczołów, czego jego właściciel nie musi być przecież świadomy - mówi Jarosław Badura, weterynarz z Gdyni.
Jak dodaje, jeżeli w sklepie nie jest prowadzona sprzedaż produktów spożywczych, to faktycznie wejście z naszym pupilem do środka jest lepszym rozwiązaniem, niż np. zostawienie go w nagrzanym samochodzie.

- Tu jednak sprawa też nie jest jednoznaczna, bo zamknięta przestrzeń i tłumy ludzi z pewnością wywołają u zwierzęcia stres. Co zresztą może być także niebezpieczne dla innych osób odwiedzających sklepy, bo pies zdenerwowany może zachowywać się inaczej niż do tego przywykliśmy. Najlepszym rozwiązaniem - i takie będę wszystkim polecać, mając na uwagę zarówno dobro ludzi, jak i dobro zwierzęcia - jest po prostu nie zabieranie ze sobą psa na zakupy - mówi weterynarz.

Opinie (463) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.