Fakty i opinie

stat

ZOO: Elvisowi zamarzły wąsy

Zobacz zimowy trening fok i walkę żółwi o świeżo utartą marchew.Fokom zamarzają wąsy, a żubrom brody. Za to żółwie, nieświadome, że nadeszła sroga zima, biorą udział w wyścigach o marchew i biały twaróg. Zapraszamy na materiał TV o tym, jak podopieczni gdańskiego ZOO radzą sobie z siarczystymi mrozami.Czy wybierasz się w tym roku do gdańskiego ZOO?

tak, wybiorę się jeszcze zimą 8%
tak, kiedy zrobi się cieplej, bo teraz większość zwierząt ukryta jest w domkach 73%
tak, ale pod warunkiem, że do ZOO przyjadą nowe zwierzęta 4%
nie, byłe(a)m już w ZOO i na razie wystarczy 9%
nie interesuje mnie wycieczka do ZOO 6%
zakończona Łącznie głosów: 829
- Elvis, pokaż zęby, pokaż zęby - opiekun fok starał się za pomocą śledzia przekonać do współpracy przywódcę stada. W końcu samiec spełnił prośbę, pokazał ostre jak brzytwa zęby i z rybą w pysku poczłapał do wody, bo na lądzie wąsy Elvisa pokryły się lodem.

- Wbrew pozorom w wodzie jest cieplej - przekonuje Iwona Dziki z działu drapieżno-futerkowego gdańskiego ZOO. Dlatego foki po porannym treningu połączonym z karmieniem, z chęcią wracają do wody. Siarczystym mrozem nie przejmują się za to żubry... choć zamarzły im brody.

Kilkanaście stopni mrozu sprawiło, że po każdej kolejnej wizycie przy wodopoju sople wiszące na żubrzych brodach wydłużają się o kilka centymetrów. Żubry nie przejmują się jednak tym zanadto i przy dźwięku pobrzękujących sopli spokojnie przeżuwają siano. Z mrozu zadowolone są za to tybetańskie jaki. Stado azjatyckiego bydła... mimo niskiej temperatury co jakiś czas biega po swoim pastwisku.

- To wytrzymałe zwierzęta, których włosy są przystosowane do zimy. Ułożone są dachówkowato, dzięki czemu podczas opadów śniegu biały puch zsuwa się z włosów - wyjaśnia Andrzej Gutowski, asystent Działu Hodowlanego w gdańskim ZOO.

Ponadto bardzo długie włosy jaków pozwalają im nocą okryć racice, kiedy zwierzęta leżą na wybiegu. Na mrozy przygotowane są też żółwie. To jednak zasługa ciepłego terrarium, w którym temperatura sięga nawet 28 stopni Celsjusza i obfitych posiłków przygotowywanych przez opiekunów.

- Jest tarta marchewka, jabłko, banany i sałata - wylicza Andrzej Gutowski. Ponadto żółwie na śniadanie dostają biały twaróg. To zacięte walki ot ten rarytas zajmują im mroźne zimowe dni.

Nocne życie zwierząt gdańskiego Zoo.

Nocne życie zwierząt gdańskiego Zoo.

Narodziny zebry w gdańskim Zoo.

Narodziny zebry w gdańskim Zoo.

Opinie (94) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.