Fakty i opinie

stat

Za nami tydzień Jarmarku: 2 mln zwiedzających

Najnowszy artukuł na ten temat

Techno-koguty na Jarmarku

Przewodnik po Jarmarku św. DominikaPierwszy tydzień Jarmarku św. Dominika za nami. Postanowiliśmy sprawdzić jak się poruszać wśród blisko tysiąca straganów, by szybko znaleźć to, co nas interesuje.Czy byłeś/łaś już w tym roku na jarmarku?

tak, wiele razy 16%
tak, raz 27%
nie, ale się chyba wybiorę 29%
nie, i nie zamierzam 28%
zakończona Łącznie głosów: 798
Tylko w pierwszym tygodniu Jarmark św. Dominika odwiedziło blisko 2 mln osób. Poruszanie się w takim tłumie wśród blisko tysiąca stoisk jest wyzwaniem, zwłaszcza dla turystów i tych mieszkańców Trójmiasta, którzy dotychczas omijali go szerokim łukiem.

Jak więc znaleźć interesujące nas stoisko? Najprościej - skorzystać z mapy, którą można zdobyć w jednym z trzech punktów informacyjnych - na ul. Długi Targ zobacz na mapie Gdańska (przy fontannie Neptuna), Piwnej zobacz na mapie GdańskaSzerokiej zobacz na mapie Gdańska. Jeśli nie mapa to w zorientowaniu się pomogą nam obecnie niemal na każdej ulicy tzw. stendy z dokładnym programem imprez i rozmieszczeniem kramów.

Zawsze też można zapytać. Stali bywalcy jarmarku wiedzą bowiem, że po tzw. "hity" jarmarku jak gumowe zegarki, drapaczki do różnych części ciała itp. można udać się na ul. Szeroką. Z kolei na ul. św. Ducha zobacz na mapie Gdańska, Długim Pobrzeżu zobacz na mapie Gdańska, Tkackiej zobacz na mapie Gdańska czy na Zielonym Moście zobacz na mapie Gdańska można przebierać w ręcznie wykonanej biżuterii, pięknie zdobionej ceramice czy oryginalnych ubraniach, których nie dostaniemy w żadnym sieciowym sklepie. A  ul. Straganiarska zobacz na mapie GdańskaGrobla IV zobacz na mapie Gdańska to obowiązkowy punkt dla wszystkich miłośników staroci i antyków, choć tych ostatnich z roku na rok ubywa na jarmarku, bo zamiast zabytkowych rzeczy prędzej dostaniemy współczesne, stylizowane na antyki.

Mapa jarmarku.
Mapa jarmarku. mat. prasowe
Legenda do mapy.
Legenda do mapy. mat. prasowe
Jednak nie samymi zakupami człowiek żyje. Organizatorzy nie zapomnieli też o stoiskach kulinarnych. Te są porozrzucane praktycznie po całym jarmarku, choć największe zagęszczenie stoisk z przysmakami zajdziemy w okolicach kościoła św. Mikołaja i na ul. Szafarnia zobacz na mapie Gdańska.

A jeśli ani chodzenie po starociach, ani przebieranie w artystycznej biżuterii nas nie interesuje, zawsze warto sprawdzić na jaki koncert jarmarkowy danego dnia warto się wybrać.

Opinie (97) 9 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.