• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Za toalety na plaży będzie można płacić kartą. Zmiany jeszcze w te wakacje

szym
29 czerwca 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Jeszcze w te wakacje za skorzystanie z toalety na plażach będzie można zapłacić kartą. Jeszcze w te wakacje za skorzystanie z toalety na plażach będzie można zapłacić kartą.

Do 20 lipca w toaletach na plażach mają pojawić się terminale, które umożliwią zapłatę kartą za skorzystanie z szaletu. Do tej pory nowoczesne sanitariaty przyjmowały tylko gotówkę, co dla wielu osób było sporym problemem.Jaką formę płatności preferujesz?

Zmiana to m.in. reakcja na interpelację, którą skierował do władz miasta radny Cezary Śpiewak-Dowbór.

Zwrócił on uwagę, że choć na plażach w BrzeźnieJelitkowie wypoczywający mają możliwość skorzystania z nowoczesnych toalet, to płacić za nie można tylko gotówką.

- W dobie epidemii COVID-19 wiele osób zaczęło korzystać tylko z kart płatniczych (i innych urządzeń do płatności zbliżeniowych - np. telefonów komórkowych) - stwierdził radny.
Problem dostrzegli również urzędnicy. W odpowiedzi na interpelację samorządowca poinformowano bowiem, że Gdański Ośrodek Sportu nakazał operatorom toalet "podjęcie działań dotyczących umożliwienia opłat bezgotówkowych za korzystanie z usług".

- Na wykonanie i wdrożenie odpowiedniego systemu GOS wyznaczył operatorom termin do 20 lipca 2021 roku. Proces będzie monitorowany, aby jak najszybciej umożliwić klientom korzystanie z tej formy płatności - czytamy w piśmie podpisanym przez Danutę Janczarek, sekretarz Gdańska.

Kartą za toalety (8 opinii)

Za skorzystanie z toalety miejskiej na plaży będzie można zapłacić także kartą bankomatową. Do 20 lipca operatorzy publicznych toalet powinni wyposażyć obiekty w urządzenia umożliwiające osobom korzystającym z nich płatność kartą bądź np. smartfonem. Obowiązek wprowadzenia takiego rozwiązania to efekt m.in. interpelacji złożonej przez radnego miejskiego Cezarego Śpiewaka-Dowbora.
Za skorzystanie z toalety miejskiej na plaży będzie można zapłacić także kartą bankomatową. Do 20 lipca operatorzy publicznych toalet powinni wyposażyć obiekty w urządzenia umożliwiające osobom korzystającym z nich płatność kartą bądź np. smartfonem. Obowiązek wprowadzenia takiego rozwiązania to efekt m.in. interpelacji złożonej przez radnego miejskiego Cezarego Śpiewaka-Dowbora. Zobacz więcej
szym

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (189)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane