Fakty i opinie

stat

Za wejście na sopockie molo zapłacimy więcej

Jedną z przyczyn podwyżki jest trwający właśnie remont arkad molo.
Jedną z przyczyn podwyżki jest trwający właśnie remont arkad molo. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

7 zł kosztować będzie w tym roku normalny bilet wstępu na sopockie molo. Cena biletu ulgowego nie zmieni się i wynosić będzie nadal 3,5 zł. Wprowadzone zostaną też bilety rodzinne. Jednym z powodów podwyżki jest prowadzony przy molo remont arkad oraz fontanny.7 zł za wejście na molo to dużo czy mało?

to niewiele, przecież to jest jedna z największych atrakcji turystycznych Trójmiasta

4%

to sporo, ale tyle powinni płacić turyści, mieszkańcy całego Trójmiasta powinni wchodzić na molo za darmo

39%

to zdecydowanie zbyt duża cena, kto będzie chciał tam wchodzić?

57%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 2391
W zeszłym roku normalny bilet wstępu na molo kosztował 5,50 zł. Cena wejścia na najdłuższy drewniany pomost w Europie wzrośnie więc o 1,5 zł. Wstęp będzie płatny od 28 kwietnia.

- Podwyżki były zakładane już w warunkach przetargu, który odbył się w 2010 roku. Teoretycznie miały one wejść w życie już w zeszłym roku, ale uznaliśmy, że rozłożymy je i poczekamy, aż czynna będzie w pełni marina - mówi Marcin Kulwas, prezes firmy KMS Sopot, która dzierżawi od miasta molo.

Zaznacza jednak, że nowe ceny będą promować "wycieczki rodzinne" na molo. Nie zmienią się bowiem ceny biletów ulgowych, pojawi się także nowy rodzaj biletu - rodzinny. Będzie dostępny w dwóch opcjach: 2+2 oraz 2+3. Pierwsza kosztować będzie 17,5 zł (w praktyce jedno z dzieci wejdzie za darmo), druga 19 zł. Warto też pamiętać, że mieszkańcy Sopotu, którzy posiadają Kartę Sopocianina (można ją odebrać w Urzędzie Miasta), na molo wchodzić będą mogli, tak jak w zeszłym roku, za darmo.

Zobacz też nowy, szczegółowy cennik sopockiej mariny (.doc)

Molo będzie droższe, ale i ładniejsze. Kończy się już budowa podziemnego śmietnika, trwa remont arkad. Przed sezonem zakończyć ma się remont lewej z nich, po sezonie wyremontowana zostanie z kolei prawa. - Arkady się po prostu sypią. Zostaną więc odnowione, ich kształt się w żaden sposób nie zmieni - mówi Kulwas.

Przed sezonem wyremontowana zostanie także fontanna przed molo. Zostanie uszczelniona, odnowiona będzie jej konstrukcja oraz nastąpi wymiana systemu pomp. Wiosną przyszłego roku fontanna ma zyskać nową oprawę, umożliwiającą wykorzystanie jej do pokazów z użyciem światła i dźwięku.

Wszystkie te remonty to koszt ponad 4 mln zł.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (326)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.