• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zaatakował kierowcę przez uchyloną szybę

Zobacz nagranie z ul. Opata Rybińskiego w Oliwie

W ostatnich dniach na ulicach Trójmiasta doszło do co najmniej dwóch agresywnych zachowań kierowców. Pierwszy przypadek to pobicie kierowcy przez motocyklistę w Oliwie, drugi to oplucie i zniszczenie auta przez innego kierowcę na Zaspie.Jesteś świadkiem agresji na drodze. Co robisz?

Zobacz wyniki (2027)
W dzisiejszych czasach kamerki znajdują się na wyposażeniu niemal każdego kierowcy.

Praktyka udowadnia, że nagrania mogą okazać się przydatne nie tylko podczas "przepychanek" z towarzystwem ubezpieczeniowym, gdy trzeba wskazać kto był sprawcą, a kto poszkodowanym w kolizji czy wypadku.

Kierowcy niejednokrotnie rejestrują także przypadki agresji na drodze.

Nasza redakcja publikuje nagrania najbardziej bulwersujących przypadków, aby ich sprawcy - a także ewentualnie naśladowcy - nie uczuli się bezkarni.

Bił kierowcę przez uchyloną szybęZdjęcie z opisanej sytuacji w Oliwie.
Zdjęcie z opisanej sytuacji w Oliwie. fot. czytelnik Trojmiasto.pl

Zarejestrowana na filmiku sytuacja miał miejsce kilka dni temu na ul. Opata RybińskiegoMapka w Oliwie.

Motocyklista zrównał się na skrzyżowaniu z kierowcą fiata panda, po czym zsiadł z jednośladu i zaczął okładać kierowcę auta przez uchyloną szybę.

Najwyraźniej jedna zmiana świateł nie pozwoliła mu "wyładować się". Powtórzył swoje zachowanie na kolejnym skrzyżowaniu.

Uspokoił się dopiero wtedy, gdy podszedł do niego przyglądający się temu świadek - przechodzień albo stojący w korku kierowca.

Proszący o zachowanie anonimowości autor nagrania wyjaśnił nam, że nie widział, co mogło wcześniej doprowadzić do wybuchu agresji ze strony motocyklisty. Jednak cokolwiek było powodem jego zachowania, sprawie przyjrzą się stróże prawa.

Opluł, a potem zniszczył samochódZdjęcie z opisanej sytuacji na Zaspie.
Zdjęcie z opisanej sytuacji na Zaspie. fot. czytelnik Trojmiasto.pl

O kolejnym przykrym incydencie poinformował nas jeden z czytelników w Raporcie z Trójmiasta. Z jego relacji wynikało, że kierowca volkswagena passata na wysokości skrzyżowania ul. Czarny DwórMapka i al. Jana Pawła II na Zaspie, zaatakował kierowcę mazdy.

Jak twierdzi internauta, agresywny kierowca najpierw miał wykonać niebezpieczny i niedozwolony manewr, następnie napluł na samochód ofiary i obrzucił kierowcę śmieciami.

Sprawę znają gdańscy mundurowi.

- We wtorek do komisariatu na Przymorzu zgłosił się mieszkaniec Zaspy, który zawiadomił o tym, że dwa dni wcześniej kierowca volkswagena passata uszkodził w jego maździe drzwi oraz lusterko. W związku z tym zgłoszeniem policjanci prowadzą czynności sprawdzające w kierunku zniszczenia mienia, a także szczegółowo sprawdzają okoliczności zdarzenia - komentuje asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Za umyślne zniszczenie mienia grozi kara pięciu lat więzienia, warto jednak pamiętać, że ściganie sprawcy następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (698)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane