Fakty i opinie

Zaatakował kobietę w parku. Próbował ją zgwałcić

24-latka wypatrzył operator miejskiego monitoringu. Policjanci złapali go kilka godzin po tym, jak zaatakował kobietę.
24-latka wypatrzył operator miejskiego monitoringu. Policjanci złapali go kilka godzin po tym, jak zaatakował kobietę. fot. policja

W biały dzień, w sobotę rano, zaatakował kobietę idącą przez park do pracy i próbował ją zgwałcić. Bandytę spłoszył przypadkowy świadek, który zareagował na krzyki kobiety. Po kilku godzinach policjantom udało się zatrzymać podejrzewanego o napad 24-latka.Zdarza ci się chodzić samotnie przez las, park i inne bardziej odludne miejsca?

tak, często, nie obawiam się takich miejsc 40%
tak, ale ale niezbyt często 32%
nie, staram się unikać takich spacerów 28%
zakończona Łącznie głosów: 2472
Wszystko działo się w sobotę rano na terenie niewielkiego parkuMapka przy al. Zwycięstwa w Gdańsku. 30-letnia mieszkanka Gdyni szła tamtędy do pracy. W pewnym momencie zaatakował ją młody mężczyzna. Próbował swoją ofiarę wciągnąć w krzaki i zgwałcić.

30-latka miała szczęście - na jej krzyk zareagował przechodzący nieopodal świadek. Gdy podbiegł zobaczyć, co się dzieje, gwałciciel puścił swoją ofiarę i zaczął uciekać. Na miejsce od razu wezwano policję.

- Funkcjonariusze pracujący na miejscu zabezpieczyli dowody i przesłuchali świadków zdarzenia oraz zabezpieczyli zapisy z monitoringu. Policjanci ustalili prawdopodobny przebieg zdarzenia, rysopis i rozpoczęli poszukiwania sprawcy - mówi Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Kilka godzin później z policjantami skontaktował się operator monitoringu miejskiego, który na ul. LendzionaMapka zauważył mężczyznę, którego wygląd pasował do rysopisu sprawcy.

- Na miejsce natychmiast pojechały policjantki kryminalne z Wrzeszcza, które zatrzymały podejrzanego 24-latka z Gdańska. Zebrane przez funkcjonariuszy dowody pozwoliły na przedstawienie mu w prokuraturze zarzutu usiłowania zgwałcenia. Wczorajszą decyzją sądu 24-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące - dodaje Ciska.
Za próbę gwałtu grozi kara do 12 lat więzienia.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (211)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »