• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zabiła dwumiesięczne dziecko. Trafi do szpitala, a nie do więzienia?

Piotr Weltrowski
28 czerwca 2022, godz. 14:10 
Komisariat policji w Śródmieściu Gdańska. To właśnie tu rok temu 31-latka przywiozła swoją martwą córeczkę. Komisariat policji w Śródmieściu Gdańska. To właśnie tu rok temu 31-latka przywiozła swoją martwą córeczkę.

Po roku zakończyło się śledztwo w sprawie zabójstwa dwumiesięcznego dziecka, do którego doszło w Gdańsku w czerwcu 2021 r. Wówczas to 31-letnia kobieta przyniosła na komisariat swoje martwe dziecko i powiedziała policjantom, że sama pozbawiła je życia. Prokuratura zawnioskowała właśnie do sądu o umieszczenie kobiety w szpitalu psychiatrycznym.Czy wśród twoich bliskich znajdują się osoby chore psychicznie?

Przypomnijmy: 24 czerwca 2021 r. do jednego z gdańskich komisariatów zgłosiła się 31-letnia kobieta i poinformowała, że pozbawiła życia swoje dziecko. Jak się okazało, samo dziecko znajdowało się w samochodzie, którym przyjechała kobieta.

Próbowano je reanimować, ale bezskutecznie. W szpitalu stwierdzono zgon dwumiesięcznej dziewczynki, a biegły uznał, że śmierć nastąpiła przez uduszenie będące wynikiem zakrycia otworów oddechowych dziecka.

Prokuratura bardzo szybko przedstawiła kobiecie zarzut zabójstwa. Od początku wątpliwości budził jednak jej stan psychiczny. W toku śledztwa zlecono więc badania sądowo-psychiatryczne.

Przyniosła na komisariat martwe dziecko- Biegli orzekli, że podejrzana w chwili popełniania zarzuconego jej czynu nie była w stanie rozpoznać jego znaczenia, jak też pokierować swoim postępowaniem z uwagi na chorobę psychiczną. Biegli stwierdzili również, że podejrzana - z uwagi na stan psychiczny - wymaga dalszego leczenia w warunkach szpitala psychiatrycznego w celu zapobieżenia ponownemu popełnieniu czynu o znacznej społecznej szkodliwości - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
Mając na uwadze tę właśnie opinię biegłych, prokuratura skierowała do sądu wniosek o umorzenie śledztwa i umieszczenie kobiety z zamkniętym szpitalu psychiatrycznym.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (279)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane