Zabójstwo na Rajskiej. Chciał okraść, ale nie zabić

Sprawca został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu od 12 lat więzienia do dożywocia.
Sprawca został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu od 12 lat więzienia do dożywocia. fot. Trojmiasto.pl

- Chciałem go okraść, ale nie zabić - zeznał w prokuraturze 32-letni mieszkaniec Gdańska podejrzany o zabójstwo 45-letniego mężczyzny na ul. Rajskiej w Gdańsku. Sprawca jeszcze przed weekendem usłyszał zarzut zabójstwa z rozbojem, za co grozi mu od 12 do 25 lat więzienia lub dożywocie. Okazuje się, że znał się z ofiarą. Tymczasem policja szuka czterech osób, które tuż przed zdarzeniem przebywały w towarzystwie ofiary.Czy znasz kogoś, kto został napadnięty?

Zobacz wyniki (991)
Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło wieczorem w środę, 27 października, przy ul. Rajskiej w Gdańsku. W pobliżu wielopoziomowego parkingu znaleziono ciało 45-letniego mężczyzny. Ofiara nie miała przy sobie pieniędzy i dokumentów, a ślady na ciele świadczyły, że mógł zostać uduszony. Ostatecznie potwierdziła to przeprowadzona dzień później sekcja zwłok. Nad ranem policjanci zatrzymali 32-latka z Gdańska podejrzanego o zabójstwo. W piątek mężczyzna został przesłuchany.

- Podejrzany złożył obszerne wyjaśnienia w tej sprawie. Mężczyzna przyznał się do rabunku pieniędzy i dokumentów ofiary, ale jak podkreślił, jego celem nie było pozbawienie życia 45-latka - mówi Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
Sąd przychylił się do wniosku prokuratora o trzymiesięczny areszt dla 32-latka, który usłyszał zarzut zabójstwa na tle rabunkowym. Grozi mu za to od 12 do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

Znali się wcześniejŚledczy ustalili, że sprawca i ofiara znali się wcześniej.

Nieco więcej światła na sprawę rzucił zapis z kamer monitoringu miejskiego. Na jednym z nagrań widać, jak tuż przed zdarzeniem denat przebywa w towarzystwie jeszcze czterech innych osób. Dwie z nich - kobieta i mężczyzna - chwilę później pytały jednego z taksówkarzy o koszt przejazdu do Pszczółek.

Kilkanaście minut później - już bez ich obecności - doszło do zabójstwa. Prawdopodobnie bez naocznych świadków, choć policja wraz z prokuraturą apelują do wszystkich osób, które między godz. 19:30 a 20:15 przebywały w okolicy ul. Rajskiej.

Policja prosi świadków o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod numerem telefonu 47 741 60 16, z oficerem dyżurnym 47 741 35 08 lub mailowo na adres: komendant.gdansk@gd.policja.gov.pl

Opinie wybrane


wszystkie opinie (77)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane