Fakty i opinie

stat

Żaglowce w Gdyni

Z okazji regat Cutty Sark Tall Ships' Races Gdynia reklamowała się jako żeglarska stolica Polski, ale chyba trudno będzie znaleźć miejsce na świecie, które mogłoby z nią konkurować przez kilka najbliższych dni. Zapowiada się znakomita zabawa nie tylko dla żeglarzy.

- To wielkie święto miasta, znakomita okazja do wspólnej zabawy - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. - Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w wydarzeniach, które przygotowaliśmy - koncertach, pokazach, paradach. Te regaty to też znakomita promocja miasta, o Gdyni mówi się w Europie i na świecie. To zaproszenie wysłane do wszystkich zakątków świata nie tylko dla żeglarzy, ale i turystów.

Atrakcji zaś nie zabraknie. Tylko w sobotę ci, którzy wybiorą się obejrzeć żaglowce, mogą dosłownie kilka kroków dalej wziąć udział w XVIII Bałtyckim Festiwalu Piosenki Morskiej, o godz. 21 posłuchać zespołu Blue Cafe, a o godz. 23, 0.15 i 1.15 obejrzeć pokazy laserowe "światło i dźwięk" pt. "Świat według Gdyni".

- Od samego początku staraliśmy się przygotować program w ten sposób, by był atrakcyjny dla około trzech tysięcy gości, ale również dla mieszkańców i turystów, by wszyscy mogli bawić się razem - mówi Wojciech Szczurek. - Mam nadzieję, że w ciągu tych dni przybędą do Gdyni ludzie wypoczywający w całym naszym regionie, że to wielkie i wspaniałe wydarzenie będzie wystarczającą pokusą do odwiedzin w naszym mieście.

Skusić się warto, bo nie wiadomo, kiedy okazja się powtórzy. Zawody sportowe, możliwość zwiedzania żaglowców, koncerty i kiermasze to tylko część tego, co będzie się działo od soboty do wtorku w Gdyni.

- Parada załóg to naprawdę barwna impreza - mówi Joanna Zielińska, pełnomocnik prezydenta ds. kultury fizycznej i sportu. - Kilka razy miałam okazję w niej uczestniczyć. Ludzie mają niesamowitą fantazję, trąbią, piszczą, hałasują. Nie przeszkadza im nawet najgorsza pogoda.

Żaglowce opuszczą Gdynię dopiero we wtorek, żegnając miasto i jego mieszkańców paradą na Zatoce Gdańskiej. A według wielu opinii nie ma nic piękniejszego niż widok statku pod pełnymi żaglami.

UWAGA: przez dwa dni wjazd na Skwer Kościuszki będzie
ZAMKNIETY. Korzystajcie z parkingów, których listę zamieszczam poniżej :

ul. Waszyngtona
- Waszyngtona - Hryniewickiego (płatny) 120 mp
Teren "Gemini" 300mp (A)

al. Zjednoczenia
przy Basenie Jachtowym (płatny) - 105 miejsc (A)

ul. Zawiszy Czarnego
- przy Teatrze Muzycznym - 90 miejsc (A)

przy Bulwarze Nadmorskim
- od al. Marsz. Piłsudskiego - 80 miejsc

ul. Bema
- przy Teatrze Miejskim - 60 miejsc

al. Marsz. Piłsudskiego
- przy Urzędzie Miasta - 40 miejsc

ul. Władysława IV
- przy przystanku SKM Wzgórze św. Maksymiliana (płatny) - 30 miejsc

ul. Borchardta - ul. Armii Krajowej
- przy Hotelu Gdynia (płatny) - 205 miejsc (A)

ul. Władysława IV
- przy skrzyżowaniu ul. Batorego - ul. Abrahama - 250 miejsc
- DHU "Batory" (płatny) - 205 miejsc

ul. Wendy
- za skrzyżowaniem z ul. Jana z Kolna - 100 miejsc (A)

ul. Wójta Radtkego
- przy skrzyżowaniu z ul. 3 Maja - 30 miejsc

ul. 3 Maja
- przy skrzyzowaniu z ul.Jana z Kolna (płatny) 60 miejsc

ul. Jana z Kolna
- na wysokości numeru 28 (płatny) - 40 miejsc
- na wysokości numeru 34 (płatny) - 50 miejsc

(A) - możliwość parkowania autokarów

Opinie (78)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.