• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

4-latek sam podróżował autobusem. Pomógł kierowca i pasażer

Ewelina Oleksy
8 maja 2023, godz. 15:00  Raport
Opinie (171)
Do zdarzenia doszło w autobusie linii 130 kursującej na trasie Jasień PKM - Muzeum II Wojny Światowej. Do zdarzenia doszło w autobusie linii 130 kursującej na trasie Jasień PKM - Muzeum II Wojny Światowej.

4-letni chłopiec wsiadł sam do autobusu linii 130 i udał się nim na przejażdżkę. Widok małego dziecka bez opiekuna zaniepokoił zarówno kierowcę miejskiego autobusu, jak i jednego z pasażerów. Razem zaopiekowali się malcem i przekazali go policji.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Aktualny rozkład jazdy gdańskich autobusów i tramwajówWidzisz małe dziecko, które jedzie samo komunikacją miejską. Co robisz?

Nie wiadomo, jak to się stało, że 4-letni chłopiec sam dotarł na przystanek autobusowy WagneraMapka w dzielnicy Suchanino.

Faktem jest jednak, że małe dziecko - bez opiekuna - wsiadło następnie do autobusu linii 130 i udało się nim na przejażdżkę.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 7 maja, wieczorem, ok. godz. 19. Poinformował nas o tym czytelnik w Raporcie z Trójmiasta. Za sygnał dziękujemy!

- Kierowca linii 130 zainteresował się 4-letnim dzieckiem, które samo podróżowało autobusem. Okazało się, że zaginęło. Brawo, oby tak wszyscy się interesowali - napisał nasz czytelnik.

4-latek sam podróżował autobusem (15 opinii)

Kierowca linii 130 zainteresował się 4 letnim dzieckiem które samemu podróżowało autobusem okazało się, że zaginęło brawo oby tak wszyscy się interesowali
Kierowca linii 130 zainteresował się 4 letnim dzieckiem które samemu podróżowało autobusem okazało się, że zaginęło brawo oby tak wszyscy się interesowali


Spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje potwierdza i przedstawia więcej szczegółów.

Na wspomnianym przystanku do autobusu wsiadło kilka osób, w tym mały chłopiec.

Kierowca, Mikołaj Uranowski, który sam jest ojcem dwójki dzieci, od razu zwrócił uwagę na samotnego malca.

4-latek usiadł przy oknie. Jechał sam- Chłopczyk wszedł do autobusu i samodzielnie wybrał miejsce przy oknie. Chociaż wiem, jakie są dzieci i że same lubią o sobie decydować, zaniepokoiło mnie to - mówi Mikołaj Uranowski, kierowca autobusu.
Pan Mikołaj obserwował więc chłopca. Po chwili miejsce naprzeciwko niego zajął pasażer, który wsiadł na tym samym przystanku, co malec.Kierowca uspokoił się, sądząc, że to opiekun dziecka. Okazało się, że jednak nie - pasażer wysiadł, a dziecko zostało w pojeździe samo. Wtedy pan Mikołaj postanowił zareagować.

Najpierw zapytał dziecko, czy ktoś w autobusie jest jego opiekunem. Dziecko zaprzeczyło.

Powiadomili policję i pilnowali chłopca- Obok miejsca, w którym siedział chłopiec, stało dwóch mężczyzn, prawdopodobnie ojciec z synem. Mężczyzna powiedział, że zwrócił uwagę na malca bez opieki, jeszcze zanim chłopiec wsiadł do autobusu. Zawiadomił policję, po czym wsiadł za chłopcem do autobusu - relacjonuje Mikołaj Uranowski.


Kierowca autobusu skontaktował się z policją i podał dokładną lokalizację, w której poczeka na służby.

- Malec był zupełnie spokojny. Udało się nam tylko ustalić, jak ma na imię i ile ma lat. Na palcach pokazał, że 4 - mówi pan Mikołaj.
Do czasu przyjazdu dziecko z apetytem zajadało jabłko, które dał mu kierowca.

- Jesteśmy dumni z postawy pana Mikołaja. Za każdym razem, gdy nasi kierowcy i motorniczowie ratują czyjeś życie, interweniują, gdy komuś dzieje się krzywda, niosą pomoc zagubionym osobom, gdy po prostu służą wsparciem, jesteśmy z nich dumni. Załogę Gdańskich Autobusów i Tramwajów tworzą empatyczni i chętni do niesienia pomocy ludzie. I bardzo nas to cieszy - komentuje Anna Dobrowolska, rzeczniczka GAiT.

Mandat dla matki dzieckaGdy policjanci byli już na miejscu i zajęli się chłopcem, oficer dyżurny przekazał im informację o tym, że właśnie zgłoszono zaginięcie dziecka.

Kierowca autobusu obezwładnił złodzieja Kierowca autobusu obezwładnił złodzieja

- Policjanci przekazali chłopca matce, jednak w tym przypadku interwencja zakończyła się mandatem karnym za brak opieki i dopuszczenie do przebywania małoletniego w okolicznościach niebezpiecznych. O sprawie policjanci poinformowali też sąd rodzinny - informuje asp.szt. Mariusz Chrzanowski, rzecznik Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.
Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (171)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane