Fakty i opinie

stat

Zakorkowane wjazdy i wyjazdy z Trójmiasta

Wyjazd z Karczemek w stronę autostrady A 1
Wyjazd z Karczemek w stronę autostrady A 1 fot. galeria Trojmiasto.pl

Zakorkowana obwodnica przez kilkukilometrowy zator na dojeździe do bramek na autostradzie i utrudnienia na Morskiej w kierunku półwyspu. Tak od rana prezentował się krajobraz drogowy w Trójmieście.

Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

Pobierz: Android | iPhoneAktualizacja godz. 17.10 Obecnie nie ma już większych utrudnień na drogach. Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży uczestniczą w koncercie na pl. Zebrań Ludowych w Gdańsku. Nie są już planowane żadne zorganizowane przemarsze.

Korek odpuścił także na Morskiej w kierunku Rumi, gdzie jednak wciąż może tworzyć się zator w przeciwnym kierunku. Nie ma utrudnień na obwodnicy. Jak informują przedstawiciele zarządcy autostrady kolejki pozostały nadal przed bramkami na węźle Rusocin w kierunku Łodzi.Od rana do naszego raportu spływają informacje na temat zakorkowanych arterii w Trójmieście. W samym Gdańsku rano kłopoty spowodowało zamknięcie ulic z powodu Światowych Dni Młodzieży, które powtórzy się po godz. 15. Fatalnie sytuacja wygląda jednak na drogach przelotowych i wyjazdowych z Trójmiasta, a także na autostradzie A1.

Czytaj też: Nie będzie letnich darmowych weekendów na autostradzie

W przypadku tej ostatniej sytuacja prezentuje się najgorzej. Czas oczekiwania na dojazd do działających normalnie bramek na wjeździe i na wyjeździe trwa nawet ponad 30 minut, a korki sięgają kilku kilometrów. To powoduje utrudnienia na obwodnicy, gdzie, jak informują czytelnicy, jechać można chwilami co najwyżej 40 km/h.

40 km/h na obwodnicy


Korki na obwodowej są nie tylko w stronę Gdańska, ale także Gdyni, gdzie sparaliżowana może być ul. Morska. W korku trzeba stać od Cisowej do Rumi. Wszyscy wybierający się na półwysep muszą uzbroić się w cierpliwość. Przejazd może potrwać nawet kilkadziesiąt minut.

Kierowcom, którzy jeszcze nie stoją w korku polecamy nasz poradnik, gdzie prezentujemy sposoby, jak ominąć korki, jadąc innymi drogami.

W ostatnim czasie zator stworzył się także na drodze prowadzącej do Chwaszczyna, gdzie również trzeba postać kilkadziesiąt minut, a także na krajowej "7" w kierunku Elbląga.

Zobacz jak ominąć korki na Hel

Opinie (60) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.