Fakty i opinie

Otwierają nitkę wiaduktu Biskupia Górka, zamykają most nad kanałem

Najnowszy artukuł na ten temat

Półtora miesiąca utrudnień na Trakcie św. Wojciecha

W nocy z wtorku na środę zostanie zamknięty most w ciągu ul. Zaroślak, co spowoduje duże zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
W nocy z wtorku na środę zostanie zamknięty most w ciągu ul. Zaroślak, co spowoduje duże zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. fot. Łukasz Unterschuetz / trojmiasto.pl

We wtorek w południe udostępniona zostanie kierowcom pierwsza nitka wiaduktu Biskupia Górka zobacz na mapie Gdańska. Nieco wcześniej, bo w nocy z poniedziałku na wtorek zamknięty zostanie most nad kanałem Raduni zobacz na mapie Gdańska. Autobusy linii 108 w ogóle nie będą dojeżdżały do centrum Gdańska, a linia 118 pojedzie zmienioną trasą przez al. Armii Krajowej zobacz na mapie Gdańska.We wtorek w południe otwarta zostanie pierwsza nitka nowego wiaduktu Biskupia Górka, choć jeszcze kilka dni temu urzędnicy zapowiadali, że stanie się to dopiero jesienią.

Nie zmieni się jednak obowiązująca na Trakcie św. Wojciecha organizacja ruchu. Na odcinku od stacji paliw do wysokości ul. Toruńskiej obowiązywać będzie ruch o przekroju 2+1.

W późniejszym terminie auta znikną z wysłużonego wiaduktu, po którym poruszały się przez ostatnie 60 lat, obiekt zostanie zdemontowany, a w jego miejscu powstanie drugi wiadukt.

graf. trojmiasto.pl
W ramach inwestycji powstanie też nowe połączenie Traktu św. Wojciecha z ul. Zaroślak. Konstrukcja nowego mostu nad kanałem Raduni jest już od dawna gotowa, ale musi zostać włączona w powstający układ drogowy.

Z tego powodu w nocy z poniedziałku na wtorek zamknięta zostanie istniejąca przeprawa przez kanał Raduni, a to spowoduje szereg zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Linia autobusowa 108 przestanie docierać do centrum Gdańska, natomiast linia 118 zacznie kursować przez al. Armii Krajowej.

Zmiany tras linii 108, 118 i N4.
Zmiany tras linii 108, 118 i N4. graf. ZTM Gdańsk
Zmiany czekają także kierowców chcących dojechać na ul. Zaroślak. Dotarcie tam będzie możliwe od strony ul. Stoczniowców i Brzegi oraz od strony ul. Biskupiej i Na Stoku.

Budowa drugiej nitki wiaduktu Biskupia Górka ma się zakończyć w październiku 2020 roku. Głównym wykonawcą prac jest spółka Budimex. Koszt inwestycji to prawie 147 mln zł, z czego 114 mln zł pochodzi z dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Opinie (105) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.