• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zamów tonę kompostu za złotówkę. Dowiozą za darmo tam, gdzie chcesz

Ewelina Oleksy
28 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (125)
  • Kompost produkowany ze śmieci bio nadaje się m.in. do uprawy trawników i roślin ozdobnych.
  • Kompost produkowany ze śmieci bio nadaje się m.in. do uprawy trawników i roślin ozdobnych.

Tona "czarnego złota ogrodników", czyli kompostu produkowanego ze śmieci bio, za symboliczną złotówkę. To oferta Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku dla wszystkich zainteresowanych. Do tych, którzy się zgłoszą, kompost zostanie dowieziony.
Tona kompostu za złotówkę - coroczna akcja Zakładu Utylizacyjnego w GdańskuUżył(a)byś kompostu produkowanego ze śmieci?

Jak co roku, wiosną, Zakład Utylizacyjny w Gdańsku organizuje akcję pod hasłem "czarne złoto ogrodników". To nic innego jak rozdawanie kompostu do uprawy trawników czy przydomowych ogródków.

Kompost produkowany jest na Szadółkach ze śmieci bio, czyli odpadów kuchennych i resztek roślin, które wyrzucamy do brązowych pojemników na odpady.

Zamów "czarne złoto ogrodników" za 1 zł: zapisy przez formularz- Zamówienia na kompost można składać za pośrednictwem formularza na stronie internetowej od piątku, 28 kwietnia, do piątku, 7 maja. Każdy mieszkaniec Gdańska może zamówić 1 tonę lub 0,5 tony kompostu w cenie 1 zł netto/tona wraz z bezpłatnym transportem. Każdego dnia o północy uruchamiany będzie formularz, przez który będzie mogło zapisać się 30 osób - informuje Olimpia Schneider, rzeczniczka ZU.


Rejestrując się, należy pamiętać, że adres dostawy musi znajdować się w granicach administracyjnych Gdańska. Co ważne, akcja skierowana jest do mieszkańców Gdańska, którzy dokonują opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie danej nieruchomości.

Rozwożenie kompostu rozpocznie się 22 maja i potrwa do 16 czerwca. Za bezpłatny transport odpowiadać będą Gdańskie Usługi Komunalne.

- Produkt będzie dostarczany w dwóch opcjach: 500 kg lub 1 t kompostu, czyli polepszacza gleby zarejestrowanego pod nazwą SK-9. Kompost dostarczony zostanie w workach typu big-bag i wysypany w uzgodnionym miejscu. Worki do przewozu kompostu nie będą zostawiane w miejscu transportu - zaznacza Schneider.
  • Kompost produkowany ze śmieci bio nadaje się m.in. do uprawy trawników i roślin ozdobnych.
  • Kompost produkowany ze śmieci bio nadaje się m.in. do uprawy trawników i roślin ozdobnych.

Ci, którzy nie zdążą się zapisać, też mogą kupić. Ale bez opcji dowozuTonę kompostu za złotówkę będą mogli kupić też ci, którzy nie zdążą się zarejestrować w ramach limitu przez formularz. Ale będą musieli załatwić własny transport - produkt nie zostanie do nich dowieziony.- Mieszkańcy Gdańska korzystający z własnego transportu mogą od poniedziałku, 8 maja, do końca maja lub do wyczerpania zapasów kupić polepszacz gleby SK-9, zwany czarnym złotem ogrodników, za symboliczną złotówkę za 1 tonę. Minimalny zakup to 100 kg, a maksymalny to 1000 kg. Na zakupy zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 6-17, a w soboty od 6 do 12 - mówi Schneider.

Kompost za złotówkę: do trawników, kwiatów, uprawy owoców i warzywSzadółkowy kompost otrzymał w ubiegłym roku pozytywną decyzję ministra rolnictwa i rozwoju wsi. To polepszacz gleby, który może być wykorzystywany w uprawie polowej roślin rolniczych, sadowniczych, warzywnych i ozdobnych, a także na trawniki i do rekultywacji gleb zdegradowanych.

Zerwij tulipany prosto z pola. Start w najbliższą sobotę Zerwij tulipany prosto z pola. Start w najbliższą sobotę

Wzbogaca glebę w składniki pokarmowe, poprawia właściwości fizyczne, chemiczne i biologiczne.

Jest bezpieczny dla środowiska i spełnia wszystkie przewidziane prawem normy i wymogi jakościowe.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (125)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane