• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zapach spalonego auta niepokoi mieszkańców

Aleksandra Nietopiel
26 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
  • Spalone auto stoi poza pasem drogowym, więc Straż Miejska wraku nie usunie.
  • Do pożaru doszło z wtorku na środę.

Samochód się spalił, a nieprzyjemny zapach pozostał. Do pożaru doszło w nocy z wtorku na środę na granicy Nowego Portu i Brzeźna. Przyczyną było prawdopodobnie podpalenie. Mieszkańców niepokoi intensywny zapach wydobywający się z wraku. Obawiają się, że może być szkodliwy dla otoczenia. Straż Miejska uspokaja, że to zapach środka gaśniczego, który jest biodegradowalny.Czy w twojej dzielnicy spłonęło kiedyś auto?

Auto spłonęło w nocy z wtorku na środę przy ul. DunikowskiegoMapka od strony ul. SybirakówMapka. Pożar pojazdu został ugaszony, a wrak - jak wskazuje jedna z mieszkanek - mocno śmierdzi.

- Potworny zapach różnych gazów się tam unosi. Te zapachy są na pewno szkodliwe dla zdrowia mieszkańców i środowiska. Zgłosiłam sprawę do Gdańskiego Centrum Kontaktu. GCK dalej zgłosi to do Straży Miejskiej, ale jeśli Straż Miejska uzna, że to było auto właścicielskie, a na pewno było, to właściciel będzie musiał usunąć to auto, i sami nie będą mogli nic zrobić. Wrak będzie dalej tam stał i wysyłał gazy do atmosfery. Auto stoi tuż przy Przedszkolu nr 44, nie chcę, aby moje dzieci wdychały te opary - mówi pani Monika

To prawdopodobnie podpalenieW wyniku pożaru spłonął mercedes-benz, uszkodzony został też zaparkowany obok renault clio. Po zakończonej akcji gaśniczej policyjny technik kryminalistki i biegły z zakresu pożarnictwa przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Zabezpieczyli też ślady do dalszych badań.

W wyniku pożaru uszkodzone zostało także zaparkowane w pobliżu auto. W wyniku pożaru uszkodzone zostało także zaparkowane w pobliżu auto.

- Biegły z zakresu pożarnictwa określił, że wstępną przyczyną pożaru mercedesa było podpalenie. Policjanci pracują nad tą sprawą, wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia - informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy komendanta miejskiego Policji w Gdańsku.
Pożar auta widoczny z bloku przy ul. Krasickiego

Wrak na razie zostanie na miejscuStraż miejska, choć przyjęła informację o spalonym samochodzie, to go nie usunie. Pojazd stoi bowiem poza pasem drogowym na działce, która ma status nieużytków rolnych. Sprawa została przekazana właścicielowi terenu.

- Dodatkowo nasi funkcjonariusze, którzy byli na miejscu, nie zauważyli żadnego wycieku płynów eksploatacyjnych. Czuli zapach środka gaśniczego, który jest biodegradowalny - poinformowała Marta Drzewiecka, rzeczniczka Straży Miejskiej w Gdańsku.
Jak dodaje, w sytuacji, kiedy widoczne bądź odczuwalne są zanieczyszczenia powietrza pyłami lub gazami, najlepiej zgłosić sprawę do miejscowego wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Jak się dowidzieliśmy spalony pojazd jest własnością towarzystwa leasingowego, które zobowiązało się do jego usunięcia. Nie wiadomo jednak kiedy wrak zniknie.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (103)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane