Fakty i opinie

stat

Zarwany fragment sufitu w tunelu PKP


W piątek rano podczas prac remontowych prowadzonych na peronie na Dworcu Głównym w Gdańsku młot wyburzeniowy przebił się przez sufit w tunelu. Gruz spadł obok przechodniów, którzy powiadomili o niebezpiecznej awarii nieświadomych pracowników. Nikomu nic się nie stało, a zarwany sufit został zabezpieczony.Do zdarzenia doszło po godz. 8.- Część zawalonego sufitu w tunelu na dworcu głównym. Pracownicy dokonujący rozbiórki peronów nie wiedzieli, że przedostali się maszynami do tunelu - napisał jeden z czytelników [pisownia oryg. - red.].
- Przed chwilą na Gdańsku Głównym na moich oczach zawalił się kawał sufitu w przejściu podziemnym przy peronie SKM. Pracownicy którzy remontowali tory nie byli świadomi, że cokolwiek się dzieje do momentu aż grupa przechodniów krzycząc zwróciła im uwagę, że na dole w przejściu zrobiła się dziura w suficie - dodał inny z naszych czytelników [pisownia oryg. - red.].
Tymczasowo miejsce wokół zarwanego sufitu zostało zabezpieczone taśmą, a prace na peronie wstrzymano. Niewykluczone, że do czasu ich wznowienia potrzebna będzie opinia inspekcji nadzoru budowlanego i trwalsze zabezpieczenie stropu.

Remont peronów dworca głównego rozpoczął się miesiąc temu. Inwestorem są PKP Polskie Linie Kolejowe, a wykonawcą Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor. Prace pochłoną ok. 60 mln zł brutto i potrwają do stycznia 2020 r.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (65)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.