Fakty i opinie

stat

Zarwany fragment sufitu w tunelu PKP


W piątek rano podczas prac remontowych prowadzonych na peronie na Dworcu Głównym w Gdańsku młot wyburzeniowy przebił się przez sufit w tunelu. Gruz spadł obok przechodniów, którzy powiadomili o niebezpiecznej awarii nieświadomych pracowników. Nikomu nic się nie stało, a zarwany sufit został zabezpieczony.Do zdarzenia doszło po godz. 8.- Część zawalonego sufitu w tunelu na dworcu głównym. Pracownicy dokonujący rozbiórki peronów nie wiedzieli, że przedostali się maszynami do tunelu - napisał jeden z czytelników [pisownia oryg. - red.].
- Przed chwilą na Gdańsku Głównym na moich oczach zawalił się kawał sufitu w przejściu podziemnym przy peronie SKM. Pracownicy którzy remontowali tory nie byli świadomi, że cokolwiek się dzieje do momentu aż grupa przechodniów krzycząc zwróciła im uwagę, że na dole w przejściu zrobiła się dziura w suficie - dodał inny z naszych czytelników [pisownia oryg. - red.].
Tymczasowo miejsce wokół zarwanego sufitu zostało zabezpieczone taśmą, a prace na peronie wstrzymano. Niewykluczone, że do czasu ich wznowienia potrzebna będzie opinia inspekcji nadzoru budowlanego i trwalsze zabezpieczenie stropu.

Remont peronów dworca głównego rozpoczął się miesiąc temu. Inwestorem są PKP Polskie Linie Kolejowe, a wykonawcą Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor. Prace pochłoną ok. 60 mln zł brutto i potrwają do stycznia 2020 r.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (65)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.