Zarzut dla 47-latka ws. zabójstwa na Żabiance. Ciało znaleziono w wiacie

Na miejscu tragicznego zdarzenia pracowali policyjni technicy.
Na miejscu tragicznego zdarzenia pracowali policyjni technicy. fot. Trojmiasto.pl

47-letni mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa 60-latka, którego ciało znaleziono w sobotę, 20.11.2021 r., w wiacie śmietnikowej na Żabiance. Podejrzany nie przyznał się, prokuratura będzie wnioskować o areszt. Zatrzymany jest osobą bezdomną, wcześniej znał ofiarę.Aktualizacja, 26.11.2021 r.: Zatrzymano 42-letniego mężczyznę, poszukiwanego ws. zabójstwa 60-latka na Żabiance. W ręce policji wpadł w Poznaniu.
Policja poszukuje 42-latka ws. zabójstwa na Żabiance. Jest wizerunekCzy uważasz, że był(a)byś w stanie obronić się przed napaścią na ulicy?

Zobacz wyniki (1590)
Przypomnijmy, w sobotę w okolicy bloku przy ul. Pomorskiej 21Mapka na Żabiance znaleziono zwłoki mężczyzny, który miał ranę ciętą szyi.

Z przeprowadzonej sekcji zwłok wynikało także, że pokrzywdzony został pobity. Ciało znajdowało się w wiacie śmietnikowej. Prokuratura prowadzi sprawę w kierunku zabójstwa.

O zdarzeniu poinformowali jako pierwsi nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.

W poniedziałek rano śledczy poinformowali, że mają osobę podejrzaną, której przedstawiono już zarzuty. To 47-latek, osoba bezdomna.

- Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim. Nie przyznał się - poinformowała prok. Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Morderstwo (?) na Żabiance

Od samego rana, przy bloku Pomorska 20 na Żabiance pracują służby, jest prokurator, policja, teraz pracują śledczy. Z nieoficjalnych informacji zabity został starszy człowiek w okolicy klatki "A".

Zatrzymany i tragicznie zmarły znali się wcześniejJak się dowiedzieliśmy, 47-latek złożył wyjaśnienia. Śledczy ustalili, że obaj mężczyźni się znali.

Prokuratura skieruje teraz wniosek o aresztowanie podejrzanego. Motywują to m.in. grożącą mu wysoką karą za zarzucane przestępstwo oraz tym, że nie ma on miejsca stałego pobytu - zachodzi więc ryzyko, że może się ukrywać.

W tej chwili prokuratura stara się ustalić motyw zbrodni.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (109)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »